Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A jogosítvány megszerzésénél...

A jogosítvány megszerzésénél milyen orvosi vizsgálat van?

Figyelt kérdés
Miket néznek meg, esetleg ha nemrég kezdtem eüs suliban, tehát van friss orvosi alkalmasságim az kiválthatja,vagy ismét fizetni kell?
2015. ápr. 6. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Nem váltja ki az iskola alkalmassági. A családorvoshoz kell menned, az vizsgál meg, esetleg olvastat a szemészeti tábláról, vagy előveszi a baboskönyvet. Kifizeted és kapsz egy alkalmasságit.
2015. ápr. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Nem váltja ki a sulis orvosi vizsgálat!


Egyébként szemet néztek nekem + vérnyomást. Ill. azt nézik, hogy van e valami olyan betegséged amivel nem szabadna vezetned. (pl:. ha háziorvosnál csináltatod látja, hogy mondjuk epilepsziás vagy akkor nem adja meg)

2015. ápr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem sulis orvosi vizsgálat, egészségügyis képzésen vagyok, és ott kellett. Másrészt írtak olyat, hogy orvosi végzettséggel nem kell elsősegély. Én ápolóin vagyok, és elsősegélyből már levizsgáztam. Ez számít valamit?
2015. ápr. 6. 23:14
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

2-es vagyok attól, hogy képzés ugyanúgy újat kell csinálni mert nem egyen értékű.


Ilyen meg szerintem nincs, hogy ha valaki ápolónak tanul akkor nem kell megcsinálnia. Max akkor csak jobban kell tudnia.

2015. ápr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kevered az orvosi alkalmassági vizsgálatot az elsősegély-nyújtó vizsgával.

utóbbi valóban nem kell, ha van eü végzettséged. de maga a suli illetve hogy ott már vizsgáztál, nem számít. Megesett már, hogy Orvosin végzős hallgatóknak is ugyanúgy vizsgázni kellett a vöröskeresztnél, mert még nem volt meg a végzettségük, duiplomájuk.


Az orvosi alkalmassági vizsálat a háziorvosnál történik. Tényleg csak vérnyomás, látásvizsgálat, illetve megnézi, van-e krónikus betegséged, szedsz-e állandó gyógyszert, stb. Perkálsz, kapsz egy papírt és mehetsz. (És ez fontos, mert enéálkül KRESZ vizsgára sem mehetsz, míg az elsősegélynyújtó-igazolás már csak a jogosítvány vizsgaigazolásának kiadásához kell)

2015. ápr. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

4.1.2. A „Biztonsági ellenőrzés és üzemeltetés” vizsgatárgy alóli további mentesítések

A „Biztonsági ellenőrzés és üzemeltetés” vizsgakötelezettség alól mentesül a 11. § (3) bekezdés c) pontja értelmében, aki meglévő „Lassú jármű” vezetői igazolványa alapján mezőgazdasági vontató vezetésére „T” kategóriás vizsgát kíván tenni.

4.1.3. Mentesítések a „Munkavédelem, tűzvédelem, szállítás” tan- és vizsgatárgyból

- Munkavédelmi szakképzés keretében szerzett szakképesítés

= munkavédelmi szakmérnöki oklevél;

= munkavédelmi üzemmérnöki oklevél;

= felsőfokú munkavédelmi szakképesítő egyetemi tagozaton szerzett oklevél;

= munkavédelmi technikusi oklevél;

= középfokú munkavédelmi szakképesítő oklevél.

- A közúti járművezetői vizsgáztatás keretében 1993. január 1-je után tett sikeres vizsga a „Munkavédelem, tűzvédelem, szállítás” vizsgatárgyból.

4.1.4. Egyéb mentesítések

4.1.4.1. A vizsgaigazolás kiadásához az elsősegély-nyújtási ismeretek megszerzését a Magyar Vöröskereszt által kiállított igazolással kell igazolni.

4.1.4.2. Az elsősegély-nyújtási ismeretek megszerzését tanúsító Igazolás bemutatása alóli mentesítések

A vizsgaigazolás kiadásához az elsősegélynyújtásból előírt ismeretek megszerzését tanúsító - a Magyar Vöröskereszt által kiállított - igazolás (a továbbiakban: Vöröskeresztes igazolás) megszerzésének kötelezettsége alól mentesülnek a külön jogszabály alapján:

- az orvostudományi egyetemen szerzett orvosi, fogorvosi, gyógyszerészi,

- az állatorvos-tudományi egyetemen szerzett állatorvosi,

- védőnői,

- dietetikusi,

- mentőtiszti,

- gyógytornász,

- egészségügyi szakoktatói,

- diplomás ápolói

oklevéllel (képesítéssel) rendelkezők, valamint

- a közegészségügyi felügyelői főiskolai szakon végzettek, és

- az egészségügyi szakközépiskolát (szakiskolát) végzettek,

továbbá minden olyan vizsgázó, aki

- 1969. július 1-je és 1983. december 31-e között „D” kategóriára vezetői engedélyt, vagy „trolibusz” kategóriára járművezetői engedélyt szerzett;

- 1984. január 1-je után:

= bármely járműkategóriára vezetői engedélyt,

= „trolibusz” kategóriára járművezetői engedélyt,

= „Mezőgazdasági vontató”, „Segédmotoros kerékpár”, „Lassú jármű” kategóriában közúti járművezetői jogosultságot

szerzett.

További mentesítés a Vöröskeresztes igazolás megszerzése alól nem adható.

2015. ápr. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
Picit sokat másoltam, a kommentben feltett kérdéseddel kapcsolatban a 4.1.4.2.-től olvasd el.
2015. ápr. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!