Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért előzik a kamionosok...

Miért előzik a kamionosok autópályán kilométerhosszan egymást?

Figyelt kérdés

A KRESZ szerint, de egyébként is indokolt lenne egy megkezdett előzést elősegíteni.

Nekem volt részem egy előzésben az M1-en, amelyik Lébénytől a győri Rába-hídig tartott. Én a szenvedő alany voltam személyautóval.


2010. febr. 19. 19:02
1 2
 11/17 omadjoe ***** válasza:

a "takaritos" válaszadonak üzenném: probálj ki egyet! nem egyszerü vele fordulni, tolatni. utvonalat tervezni! én is 5 éve azt hittem könnyü! most 2 éve csinálom. nem ugx van a kamion vezetés ahogy te azt elképzeled!

mert nem látod a hátteret. a komionok valoban 90km/hra vannak leszabályozva, de nem mindegyik "produkálja"! vmelyik "megy 89-cel a másik 91-gyel. és te is le kezdenél előzni, ha egy auto seggét 3 orán keresztul kéne bámulnod azzal a tudattal, hogy le tudnád előzni, csak idö, és ut kérdése az egész. az én elözési "rekordom" 62(!)km-en át mentünk egymás mellett.

2010. márc. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 omadjoe ***** válasza:
ja és aki a scaniaval ment örüljön neki, hogy nem "vették" ki! mert 1000000% hogy mágnessel ment! ami büntetendő! az auto tachográfja huzta a pihit, közben fizikailag ment! leszabályzoja pedig ki volt kapcsolva. (mágnes blokkolta) ergo csalt a gépjármüvezetö!
2010. márc. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nekem minden elismerésem a kamionosoké, de ez az előzgetés agyrém! Alig nyertek vele időt. Miért csináljátok???
2010. márc. 4. 18:25
 14/17 anonim ***** válasza:
Már leírtam, hogy a fogyasztási norma miatt. Takarítüs válaszoló voltam, tudod, a tökfej. :)
2010. márc. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Na jó Tökfej, ill. nem tökfej, azaz e.. szóval a kamionostól szerettem volna megtudni. A 62 km-es előzés ugyanis nem a fogyasztási norma miatt volt.
2010. márc. 4. 19:36
 16/17 omadjoe ***** válasza:

nem a fogyasztási norma miatt. az én cégemnél ezt nem nézik. még...

hanem azért csináltam, mert a lejtőn nagyobb sebeséggel tudjak haladni, és az emelkedőnél ne essen le a sebességem a nagysuly miatt. mert amit a kamion üresen 90-nel emelkedön fel megy, azt +24 tonnával már csak 60-70nel fogja megtenni. lendület nélkül 40-50-nel. akkor inkább előzők. és 9 ora alatt meg kell tenni 750 km-t! ami nagyon nehéz 40-50es sebességnél. kamionok nem egymással versenyeznek, hanem az idővel! mert nagyon ciki amikor a pihenő elött 5 percel jár le az idő, és nem tudsz hol megállni! ez a legnagyobb baj! "tökfejnek" üzenem, aki nem "tökfej": :D

ez miatt "versenyeznek" a kamionok! mert egy-egy nem a pihenőben töltött pihenés nagyon drága! havernak ez 160 eurojába került! és ez csak 1 alkalom! NA ezért "sietünk"! :D

további jó gurit!!!

2010. márc. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én a tolatgatáshoz meg a vezetéshez füzném hozzá h SZERINTEM tehetség is kell hozá...

mert érezni kell a gépet..

2010. okt. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!