Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek megbüntetett a...

Szerintetek megbüntetett a rendőr?

Figyelt kérdés
Ma átmentem gyalog a piros lámpánál és pont meglátott a rendőr. Elkérte a személyim meg a Lakcímkártyám és valamit nyomkodott a kocsiban egy tablet szerű gépen közben a személyimet nézte. Aztán azt mondta hogy vigyázzon magára meg hogy ne rohangáljak a piros lámpánál.

2015. ápr. 27. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kaptál csekket vagy nem? Ha nem akkor nem büntetett meg.
2015. ápr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jóindulatú rendőr volt. Vannak ilyenek. Nem mindegyiknek a büntetés az életcélja. Biztosan úgy látta, nem egy olyan alkat vagy, akire nem hatna a szép szó.

Ha helyszínbírságot szabott volna ki, most lenne egy mosolygós csekked.

2015. ápr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem kaptam, de csekken is küldheti nem?
2015. ápr. 27. 12:26
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Utólag nem.
2015. ápr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem büntetett meg. Azt egyértelműen közölte volna.
2015. ápr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most megnyugodtam. Soha többé nem megyek át a piros lámpánál :)
2015. ápr. 27. 12:28
 7/11 acelsziv ***** válasza:
100%
Max megnézett, hogy nem állsz -e körözés alatt. De megúsztad egy figyelmeztetéssel.
2015. ápr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
34%
Igen, csak leellenőrzött, ki vagy. Ezt most megúsztad, de tényleg ne rohangálj piros lámpánál, nem azért piros, mert karácsony van. Vagy ha ennyire lesz*rod, akkor legalább azt nézd meg, van-e rendőr látótávolságban. Ne legyünk már ennyire életképtelenek, könyörgöm.
2015. ápr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Soha többé nem megyek át a piros lámpánál :)

Helyes, de ne a rendőr miatt, hanem önmagadért!

2015. ápr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem adott csekket meg semmi papírt nem íratott alá akkor nincs bünti. Ilyenkor a rendőrök elsősorban azt nézik meg a gépükön hogy milyen előélted volt, leginkább büntetések, kihágások, szabálytalankodásokat nézik. Mivel gondolom tiszta voltál, és ez volt az első ilyen figyelmetlenséged és nem veszélyeztettél ezzel senkit és semmit így nem büntettek meg. Persze megbüntethettek volna de jóval enyhébben.

Engem másfél éve szintén lekapcsoltak, igaz autóval voltam és nem működött a hátsó lámpám akkor mondták nekem hogy ez 30.000 Ft de mondták azt is hogy mivel nem okoztam bajt, mert forgalom sem volt az utcán este 10 kor mentem és csak ők voltak mögöttem emiatt így megnézték az adatbázisban az adataim és ha mindent rendben találnak magyarán tiszta vagyok akkor enyhítik a büntetést a minimális ötezerre. Amit meg is tettek, bár megjegyezte nekem a rendőr mert normális volt hogy ezért ha nagyon könyörögtem volna elengedtek volna főleg hogy 300 méterre volt a lakhelyem ahová amúgy is tartottam, így nem került volna semmibe, csak ők ezt nem tehették meg mert egyrészt a kamerájuk mindent felvett plusz régóta jöttek mögöttem, ami láttam is hogy jönnek tehát azt sem mondhattam hogy menet közben égett ki mert ugye indulásnál is látták hogy nem ég a lámpám és ugye ezt minden elindulás előtt ellenőrizni kell, amit persze tudnak ők is hogy ezt szinte senki nem teszi meg minden egyes elindulás előtt, még ők sem szokták, de ha akkor jöttek volna mögém amikor már javában úton voltam és rögtön lekapcsoltak volna akkor kitudtam volna magyarázni, és ők is ezt írták volna a jegyzőkönyvbe. De így is örüljek hogy ennyivel megúsztam mert a probléma nem az izzó kiégés végett olt hanem valami csatlakozó hiba miatt amiét kénytelen voltam szerelőhöz menni mert a szomszéd haverom aki még tanulja a szakmát de ő sem tudott vele mit kezdeni, és a szerelők is mondták hogy újra kellett húzni pár vezetéket mert több helyen meg volt törve, plusz a csatlakozó is kontakt hibás volt.

2015. ápr. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!