Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » B kategóriás jogosítvány...

B kategóriás jogosítvány életkor határ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt tudom, hogy 17 évesen lehet a forgalmit letenni, ami érdekelne, az az, hogy utána vezethetek egyedül, vagy kell valaki mellém 18 éves koromig, akinek van jogsija?

Előre is köszi a választ, a hasznosakat pontozom!



2015. máj. 2. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell melléd senki. Ha megvan a jogsid, akkor egyedül is vezethetsz Magyarországon.
2015. máj. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
NEM KELL senki melléd 18 éves korodig, ez csak Amerikában van, hogy 15 évesen bizonyos államokban, ahol ilyen fiatalon lehet, csak így lehet vezetni, hogy szülő/rokon ül mellette tizenéves jogosítvánnyal. Egyébként ezt a tévhitet a 2. kerületi margit körúti ocsmányirodai ügyintéző kisasszony is mondta, meg azt h csak egy személy ülhet az első 2 évben a kezdő vezető mellett. Ez természetesen mind nem volt igaz, oktatómtól is kérdeztem ezeket, interneten sok sok időt beleölve kiderítettem. EGYETLEN EGY korlátozás van : nem vontathatsz az első 2 évben utánfutót. Azt h 18 év alatt nem vezethetsz külföldön, az alap.
2015. máj. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Van egy másik korlátozás is: 18 éves korod előtt nem vezethetsz külföldön.
2015. máj. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!