Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy kell parkolni 1-sbe...

Hogy kell parkolni 1-sbe benzines autóval?

Figyelt kérdés

Nem rég kezdtem a vezetést, eddig dízeles autóval tanultam. De most benzinesre váltottam.

Hogy kell leparkolni vele? Visszaváltok 1-esbe és felengedem a kuplungot és a gázt. Majd a parkolóhelyhez érve benyomom a kuplungot és szépen lassan begurulok?



2015. máj. 19. 07:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%
Ugyanúgy mint dízellel. Nem is értem mi lenne a különbség
2015. máj. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ha visszaváltok 1-esbe, akkor ugyanugy felengedhetem a gázt? És a kuplungal szabályozhatom a sebességet?
2015. máj. 19. 08:26
 3/23 anonim ***** válasza:
A dízeleknek nagyobb a nyomatéka, azért könnyebb kicsit vele elindulni. Dízelesen tanulok, de a mi kocsink benzines. Annyiban más , h kell egy minimális gáz, h le ne fulladjon, közben kuplungot lehet csúsztatni, h ne gyorsulj fel.
2015. máj. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Azt értem, de ha visszaváltok kettesbe, akkor ha visszaváltottam a gázt elengedhetem, és a kuplungot használhatom sebesség korlátozásra?
2015. máj. 19. 08:38
 5/23 A kérdező kommentje:
vagy kell feltétlen egy kis gáz is?
2015. máj. 19. 08:40
 6/23 anonim ***** válasza:
Nekem 1.0 Swiftem van. Gáz nélkül is el lehet vele indulni, sőt, 2.-ban is elgurul szép lassan alapjáraton.
2015. máj. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nekem nem az elindulás a kérdésem, hanem például bemegyek a parkolóba és vissza váltok 1-esbe. Ott felengedhetem a gázt, és kuplungal szabályozhatom a sebességet. VAgy kell egy kis gáz és a kuplungal a szabályozás?
2015. máj. 19. 09:05
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Simán csúsztatod ott is a kuplungot. A kicsi gáz az elinduláshoz kell, megálláskor/parkoláskor csúsztatva megy gáz nélkül is (legalábbis a miénk)
2015. máj. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 veterán vas ***** válasza:
83%

Szerintem szakadj el, ettől a "visszaváltok 1-esbe" és a "hova guruljak benyomott kuplungal?" kérdéstől. Megérkezel a kinézett parkolóba, és ha lehet egyből ráfordulsz, és megállsz. Ha tolatni kell, nyomsz egy hátramenetet és azzal állsz be. Mit számít, hogy dízel, benzines, gázos, hibrid, elektromos, napelemes akármi....? :)

A parkoló beállás, kormányzás kérdése, nem pedig a meghajtásé.

2015. máj. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Értem, utolsó kérdésem.


Ha elindultam, kuplung, gáz és megy egyesbe az autó, akkor felengedhetem a gázt? Vagy lefullad és mindenhogyan tartanom kell?

2015. máj. 19. 10:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!