Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Létezik még Magyarországon...

Létezik még Magyarországon működőképes, orosz gyártmányú Mi2-es helikopter?


2015. máj. 25. 12:22
 1/3 SándorÚr ***** válasza:
úgy tudom elég sok van belőllük a katonaságnál, van amelyik 0 órát repült de a kora miatt már kuka. Asszem Szekszárd meg Szolnok a katonai repterek, meg persze Kecskemét, de az más.
2015. máj. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod, SándorÚr!

És azokról a Mi2-esekről tudsz valamit, ami a mentőkhöz tartozott?

Jó 10 éve láttam egyet a Debreceni repülőtér hangára előtt egyet.

2015. máj. 25. 14:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Felettünk néha elhúz egy rendőrségi MI-2, de pár éve Siklóson is jöttek várat nézni, bár lehet, hogy ugyanaz volt.


Közben találtam egy cikket:


"Jelenleg azonban már csak négy Mi-2-es helikopter képes arra, hogy a levegőbe emelkedjen."


"A Mi-2-es helikopterek először a Rendőrségnél jelentek meg 1978-ban. Négy év alatt összesen hét gépet állítottak szolgálatba, melyek közül négy (R-10, R-11, R-12, R-16) a nyolcvanas évek során balesetet szenvedett. A megmaradt három gép (R-13, R-14, R-15) viszont a mai napig üzemképes és rövidebb-hosszabb földi pihenőkkel aktív szolgálatot teljesít a Légirendészet ferihegyi bázisán."


"A HA-BCL pedig az a szerencsés gép, amely társait lassan már két évtizeddel túlélve ma is aktív szolgálatot teljesít a Forgószárny Kft. tulajdonában Kiskunlacházán."


[link]

2015. máj. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!