Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Zajvédő fal nem elég jó, mit...

Zajvédő fal nem elég jó, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Mit lehet tenni, ha a kertünk végébe rakott zajvédő fal láthatóan túl alacsony (egy dombon vagyunk az úthoz képest magasabban), és szinte egyáltalán nem fogja a zajokat?


A kivitelezés még folyik, nyár végére zárul le, onnantól 4 sávos lesz az út, és 110-el fognak majd repeszteni rajta. Most le van korlátozva 40-re a sebesség, de így is hangos. Nem mértem még meg, de olyan 60dB körülire saccolom a mostani hangerőt. Kell a 90dB (gondolom ez az eü határérték) ahhoz, hogy bármilyen lépést el lehessen indítani a helyzet megoldásának az irányába?



2015. máj. 25. 19:42
 1/3 A kérdező kommentje:
Hmm azt írják egy cikkben, hogy 60dB az eü határérték...
2015. máj. 25. 19:48
 2/3 anonim ***** válasza:
Akkor az a baj, hogy magasabban van a telek. Talán egy saját zajvédő falat kellene készíteni. Úgy tudom, hogy azok "fabeton"-ból készülnek.
2015. máj. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Már megbocsáss, de nem az én dolgom lenne, hogy zajvédő falat építsek, hanem azé, aki az utat 4 sávosítja a kertem végében.
2015. máj. 26. 01:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!