Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Közigazgatási bírság?

Közigazgatási bírság?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Segítséget illetve tanácsot szeretnék kérni.-Az Üllői út-Lakatos utcai lámpás kereszteződésben a belső sáv az egyenesen haladó, a külső pedig a jobbra kanyarodó. Én figyelmetlenségemben a kanyarodó sávból, mikor a lámpa zöldre váltott, egyenesen mentem tovább. (az egyenesen haladó piros volt). A hátam mögött rendőr autó állt, rögtön utánam is jött, és a szokásos igazoltatás után adott egy ötven ezer forintos csekket. Mivel akkor még magam is bizonytalan voltam abban hogy tényleg elbénáztam, kértem a rendőrt hogy ha lehet mutassa meg a felvételt (kamera volt a műszerfalon). Közölte hogy felvétel nem készült. Mondtam hogy mivel nem vagyok biztos abban hogy hibáztam, ezért nem írom alá hogy elismerem a szabálysértést. -Ekkor jött egy kis bosszú. Gumi profilmélység; kötelező felszerelések ellenőrzése; szonda; stb. Ezután kiállítottak egy jegyzőkönyvet arról hogy mit követtem el, hogy nem készült felvétel, és hogy nem ismerem el. -Egy héttel később hozta a postás az értesítést a 18 kerületi rendőrségtől, a közigazgatási eljárás megindításáról. Ebben az a furcsa, hogy sem a dátum, sem az időpont nem stimmel. A jegyzőkönyvben 05.18. 23:50, az értesítésen 05.19.03:24 szerepel (akkor már rég otthon aludtam). Lehet e ennek jelentősége, kibújhatok e valahogy az eljárás alól? Milyen lehetőségeim vannak?


2015. máj. 28. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom akkor mentek be az őrsre és iktatták a dolgot. nincs jelentősége. Hibáztál, ott el kellett volna fogadni. Nyilván hülyeség volt azt gondolni, hogy majd ilyen módon akarnak átvágni. Még megterhelnek az eljárás díjával és fizetheted azt is
2015. máj. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyenesen mentél tovább , holott az piros volt. Ennyi. Piroson való áthajtásért bünti jár.
2015. máj. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ebből a végére így 100ezer lesz.
2015. máj. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Beviz Elek ***** válasza:

Remélem a műanyag lakat is rádrohad. Teljesen más az ha valaki szándékosan szeg szabályt, de tisztában van azzal amit tesz, meggyőződik a veszélytelenségéről (és vállalja az esetleges következményeket), és az is más, ha valaki nem tud vezetni, nem ismer fel egy közlekedési helyzetet, ezzel pedig veszélyezteti a környezetét. Mindenemellett nem ismeri el a saját hibáját és miután rájött, megpróbál kibúvókat keresni.


Nem az a veszélyes, aki 170-nel végigmegy az autópályán, hanem TE!

2015. máj. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!