Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha van egy 0,5-ös szemüvegem,...

Ha van egy 0,5-ös szemüvegem, jogosítványba kötelező beírni az orvosnak, hogy csak azzal?

Figyelt kérdés

Részleteket itt írtam: http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__szemproblemak__69028..


Kiegészítés: Azért írom ide, mert itt sokak estek át a jogosítványszerzés előtti orvosi vizsgálaton, talán jobb válaszokat kapok.


Köszönöm


2010. febr. 26. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, beírja.
2010. febr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal ha szemüveged van akkor ja, be kell írnia. De amikor írja be mondani kell, hogy kontaktlencsét is szeretnél hordani, akkor beleírja, hogy kontaktlencsével is. Onnantól pedig nyert ügyed van, azt úgyse szedeti ki a rendőr, simán mondhatod, hogy bent van.
2010. febr. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. febr. 26. 23:16
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem aztmondta a doki h csak egy felett irják be :)

nekem nemirták be pedig asszem háromnegyedes, szóval elvileg nem :)

2010. febr. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valamint meg lehet úgy csinálni, hogy ne írják be.

Nekem anno beleírták, aztán volt még egy vizsgálat ( meghosszabbították, vagy az ideiglenes cserélték le nem emlékszem mi volt, nagyon rég történt), ott az orvos nem figyelt rám mikor a táblát kellett olvasni, így jobb szemmel elolvastam mindent bal helyett is, pedig a bal szemem plusz-minusz 3-as.

Viszont szemüveget nem hordok,mindent látok jobb szemmel, így felesleges is volna beleírni ( és amúgy sem vezetek).

Bár akik valóban rosszul látnak és rendszeresen ülnek a volán mögé, azoknál jobb, ha nem kockáztatnak egy esetleges balesetet és inkább felveszik a szemüveget ha valóban szükséges.

2010. febr. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

És mi lenne okosok, ha csak úgy vezetnétek, hogy láttok is??? Nem díszből van feltüntetve. Csalni szemvizsgálaton, ez aztán tuti! Utána meg magyarázol a rendőrnek, hogy nem is látszik rendesen a tábla, meg a jelzés.


Kérdező: Te is hordjál szemüveget a vezetéshez, ha rossz a szemed, vagy járjál tömegközlekedéssel. Akkor nem veszélyeztetsz senkit. Mert ma még csak 1-es a szemed, holnap már 2-es, vagy még rosszabb, észre sem veszed, és vakon fogsz hajtani, mint egy őrült birka, ökör, és gyilkolni fogsz!!!


A ráknak az ilyennek jogosítvány! Lóhajtásit sem adnék az ilyennek! Úgyis túl sok kocsi van az utakon, a sok jószág sofőrrel, akik úgy gondolkodnak, mint te, meg a többi kommentelő borjú!

2010. febr. 27. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!