Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az oktatómról?

Mi a véleményetek az oktatómról?

Figyelt kérdés

Üdv!


Szeretnék érdeklődni mi a véleményetek az oktatómról, a végén felteszek pár kérdést a véleményetekről.


A fazon egy 60-as évek környékén járó férfi, viszonylag higgadt és türelmes, viszont leírom mi fura számomra. Többször a dupla órán meg kell állnom, hogy ő elszívjon pár cigit a másik oktatóval, néha megállít, hogy elszaladjon a kisboltba. Igazából tegeződünk, én 18 éves vagyok, fiú.


Az autó általában belül nem a legtisztább, lelakott az egész, dohos szagú és egyáltalán nem kényelmes vezetni, nem érzem magam jól benne. A szélvédő is tiszta retkes, ez szerintem elvárható lenne, hogy tartsa rendben. Én egy rendszerető ember vagyok, ez szerintem alap "követelmény".


Az első duplaórán megtanította az elindulást, megállást (ezek egyébként is mentek).


A második duplaórán megmutatta az Y-fordulást, U-fordulást, saroktolatást és kivitt egy kisebb útra.


A harmadik duplaórán már kisebb utakra kivitt, rutinpályán még megtanította a merőleges parkolást előre mindkét oldalról.


Engem eddig az zavart, hogy ha vezetek stresszelek mellette, mert: 1. félek, hogy mivel ő se az a nagyon odafigyelő típus, valaminek nekimegyek véletlenül, szembesávba sorolok be stb. 2. folyamatosan azzal zargat, hogy milyen volt az előző tábla, és a választ a harmadik utcán is kérdezgeti, amikor már az aktuális útra szeretnék fókuszálni és azok tábláira 3. néha túl hamar vagy túl későn szól, hogy hol forduljak be


A negyedik duplaórán a kisebb utakon még mindig, megtanította a merőleges parkolást tolatással mindkét oldalról és végigmentünk egy vizsga útvonalon.


Az egyetlen pozitívum a higgadtsága volt, mert eddig még nem ordibált velem.


Igazából a fickó 3000,-Ft óradíjért dolgozik, szóval a duplaórák ára 6000,-Ft, azaz eddig 24000-be került.


Kérdéseim az alábbiak:


- Ciki, hogy még a negyedik óráig nem tanította meg a párhuzamos parkolást?

- Drága ez az óradíj ezzel az oktatással egybevéve?

- Az oktatásról mi a véleményetek, most ez le akar húzni direkt vagy ez normális hogy még negyedik duplaórán próbálok meg az első vizsgaútvonalon elindulni?

- Hiába mentem az első vizsgaútvonalon a negyedik duplaórán, sokszor betévedtem más utcákba mert nem értettem melyiken forduljak be, ez normális tanulóvezetőként?

- Az jogos, hogyha sokat beszél hozzám és állandóan kérdezi mi volt a két utcával arrébb levő tábla jelentése több utcahosszon át kérdezgetve, akkor ez engem zavar a vezetésben?

- Sokszor elkezd mellettem cigizni és meg se kérdezi zavar-e engem, pedig felettébb zavar, ennek jogos lenne hangot adnom?

- Sokszor van amikor beszél hozzám, ráfigyelek, közbe vezetek is, és elfelejtem az adott úton levő már elhagyott táblákat. Ez normális nálam ezekhez a körülményekhez képest?

- Igazából szeretek vezetni és tudok is, értem mit hogyan kell és a vezetés elméletét is, sőt a kresz vizsgám is 100%-os lett, természetesen próbálgatom őket kisebb-nagyobb fennakadásokkal gyakorlatba átvinni, de a folytonos "tanuldakreszt" mondatai már kezdenek unalmasak lenni és lassan elveszi a kedvemet a vezetéstől is, mert vezetni vidáman és kipihenten érkezek, kiszállni a kocsiból pedig kissé lehangoltan és kiábrándultan szállok. Úgy érzem sokszor, mintha ez a duplaóra is nagyon kevés lenne, mert szívesen vezetnék. Vélemény?

- Összegzően, mi a leírtak alapján a véleményed az oktatóról, mi lenne a tanácsod a jövőbeliekre (váltsak a magas óradíj és kevés oktatás miatt esetleg, vagy ez normális és belejövök idővel)?


Köszönöm előre is a válaszotokat! Én még nem tudtam igazán kitapasztalni a személyiségét.



2015. jún. 1. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Válaszolok sorban:

-Nem ciki, mi úgy a 14-16. (7-8. dupla) órán parkoltunk először párhuzamosan... vagy még később. kopnak az emlékek :)

-Nem drága, nálunk kisvárosban 3200-3500 ft között mozog.

-Nem tudom, hogy le akar-e hzni. Én a 4. duplaórán még el sem hagytam a tapályát, max csak hazafelé.

-Friss jogsisként is simán fogsz rossz utcába fordulni. Simán belefér.

-Nem jogos, hogy zavar... és idővel majd nem fog zavarni, mert megtanulsz figyelni. Ezt is most tanulod meg.

-A dohányzásért abszolút jogos lenne, ha szólnál. Kocsiban is rágyújt? Mert ha igen, az azért felháborító...

-Ismét azt tudom mondani, hogy majd megtanulsz mindenre figyelni, és nem fogod elfelejteni :)

-tanuldakreszt ;)


Ha komolyan felmerül a váltás, akkor válts. Ne az óradíj miatt, mert az nem magas, hanem mert nem érzed jól magad a kocsiban és nem jön be az oktatási stílus. Ez már elég ok lehet. viszont csak a biztosan jobbra érdemes váltani!


Én oktatóm is 60 körüli. Rengeteget telefonált, sokat mentünk ügyintézni, 2x50 perces óra alatt mindig volt kávészünet, ha megálltunk, előfordult, hogy leállt ismerőssel beszélgetni... DE: megszerettette velem a vezetést. Vártam minden egyes találkozást, örömmel ültem be mellé. Kocsija mindig tiszta volt, mondjuk önmagára is igényes fazon volt.

A táblákat ős is kérdezgette, de tényleg csak akkor, amikor észrevette, hogy nem néztem be a kereszteződésbe. Egyéb táblákra mindig felhívta a figyelmet, utólag visszakérdezte, hogy tudom-e, milyen tábla volt (pl egyirányú utca -balra kanyarodás balra sorolva, szóval emlékezni kell rá :))

Még a nagyonsokadik órán, közvetlen vizsga előtt is belenyúlt a vezetésbe, kormányba, váltóba, pedálba... de mégis levizsgáztam és azóta is (hű... 1,5 hónapja :)) vezetek, bátran, kisgyerekkel a hátam mögött.

2015. jún. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kicsit elvarázsolt a pasi, de akkor még finoman fogalmaztam.

Nem kéne dohányozni melletted, ha meg sem kérdi, hogy zavar-e.

Kicsit többet kéne magyarázzon (miért nem egy leli ismeretesebb női oktatót választottál?)


Szerintem mond meg neki, hogy mi nem tetszik, aztán attól függően, hogy hogyan reagál, maradj, vagy válts oktatót!


A TE pénzed!

2015. jún. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát téged jól átver ez az oktató az biztos. Nekem 2010-ben a budapesti csigavérnél 11300 ft volt 10 óra, vagyis 5 alkalommal két duplaóra.


Az én oktatóm aztán egy iszonyatos undorító kretén volt. Egy igazi ízig-vérig ősember.


Amikor már megnőttek óriásira a körmei, csiptetővel vágta, miközben vezettem, repültek mindenfelé, számhoz is meg stb.


Állandóan cigizett, büfögött, hurutosan köhögött, káromkodott mint egy kocsis. Telefonált, melegváltásba dolgozott teljes mértékben, vagyis te kiszállsz, jön a másik azonnal, max wc-re ment el. Kaját, innivalót mindig közben vett, közben fogyasztott, úgy evett, mint egy disznó.


Ápolatlan volt, büdös a fószer, a kocsi tiszta is volt, meg jó is, azzal nem volt baj.


Rengeteget üvöltött.


Az, hogy közben intéztünk pár ügyét nem zavart, egy pillanat alatt megvoltak, sohasem szállt ki beszélgetni, disznó módon, de a kocsiban kajált meg stb.


Nem zavart, nem váltottam le, mert jó oktatónak tartottam, jól megtanított vezetni, azóta 5 év, csomót vezettem, külföldön és nem volt még koccanásom sem.


Mindig mindent részletesen, hosszan és érthetően elmagyarázott, megmutatott, ha valamit nem értettem, visszamentünk, mindenre figyelt, minden napszakban vezettem, minden megvolt.


Persze az én időm még akkor volt, mikor kresz, rutin, forgalom és elsősegély volt.


Most már egyben van a forgalmi és a rutin.


Hát nézd én leváltanám, mert ez piszok drága, bssza meg... Végül is 1 alkalomért fizetsz 6 ezret. Én 2260-at fizettem 1 alkalomért....


Első kérdésedre nem tudok válaszolni, nem tudom hogyan megy ez ezzel az új móddal, szerintem a régi jobb volt.


2. Mindenképp rohadt drágán vezetsz nála, én csak emiatt is sűgősen leváltanám, aztán keressen egy palimadarat, aki ennyit fizet. Bár szerintem azt mondod otthagyod, lejjebb viszi.


3. egyértelmű lehúzás és el is éri a célját, jó kis vagyonban van, azt alig vezettél eddig.


4. Normális, hogy hibázol, én is hibáztam sokat.


5. Normális ha zavar téged, én mindig szeretek kussban vezetni, csak zene szóljon.


6. Ha zavar, mondd meg neki nyugodtan. Pláne ennyi pénzért...


7. Hát ebben egyezzetek ki, mondd, hogy inkább előtte vagy utána magyarázzon, mert ez elvonja a figyelmedet. Amúgy ez van, én is mentem már át piroson, meg elsőbbségadás táblán, mert pofázott nekem az utasom. Szerencsére soha nem volt baleset, egyik esetben még a nap is elvakított, másiknál simán éjjel volt és fáradt voltam.


8. A 100%-os kresz vizsga úgy, hogy bemagoltad, szart se ér. Úgy tudd a kreszt, hogy amikor vezetsz, figyelj, közlekedj szabályosan.


Nekem az a véleményem, hogy az egyértelműen kevés amit eddig vezettél, még sokat kéne, de nem ennél az oktatónál.


Hány perces egy óra nála? 45? 3000-ért?


Inged-gatyád rámegy, mire eléred a normális óraszámot, ami kell. Válts oktatót, vagy beszélj vele, mert ez marhára lehúz 6 ezerrel alkalmanként. 4-szer voltál nála és már 24 ezred elment... Nekem 5 alkalom volt 11300. Nem is értem hogy mer ennyit kérni. Bár kérni kérhet, te vagy a hibás, hogy fizetsz.

2015. jún. 2. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2015. jún. 2. 05:58
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék, itt írják is a pofátlanságot. Még mindig ennek vannak a legjobb árai. Sokan szidják a csigavért, nem tudom miért, nekem nem volt problémám vele.

2015. jún. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

- Az, hogy emberileg milyen szerintem Neked kell eldönteni. Bár a leírásból nekem se szimpatikus. A dohányzásért pedig biztos megszólnám (hozzáteszem én is dohányos vagyok.)

- Kérdezgeti a táblákat: ezzel nincs semmi baj.

- "Sokszor van amikor beszél hozzám, ráfigyelek, közbe vezetek": Cseréld meg a sorrendet. Nem fog megharagudni miatta. 4 órákat vezettem (nem oly régen) és végig pofáztuk az utat az oktatómmal, de mindig a forgalom volt az első. Ha olyan helyhez közeledtem, ami egy kicsit nagyobb odafigyelést igényelt, akkor egyszerűen figyelmen kívül hagytam, majd utána visszakérdeztem. Vagy épp sztorizunk valamiről, bevág elém szabálytalanul egy suv, mire az oktató megmozdult volna, addigra álltam a féken.

.

Nem vagyunk robotok, hogy csak és kizárólag az utat figyeljük. Persze eleinte még így megy, de kkésőbb megtanulod majd úgyis szelektálni az infokat, megosztani a figyelmed, de mindig a forgalom az első.

2015. jún. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. Nem ciki, én a 22. óra körül kezdtem el parkolgatni, a 11. alkalomkor.


2. 2010-ben persze hogy sokkal olcsóbb volt, azóta eltelt 5 év. Manapság a 3000 Ft teljesen reális ár.

Budapesten az egyik legolcsóbb autósiskola a csigavér, és már ott is 2300 Ft egy óra. Vidéken a legtöbb autósiskolánál 3600 Ft körül van az óradíj.


3. Én a 10. órámig a rutinpályán voltam, vagyis az 5. alkalom után vitt ki forgalomba. Mondjuk hozzáteszem, hogy egy nagyon forgalmas útra visz a vizsgapálya, szóval ez érthető volt.


4. Igen, normális. Én is sokat hibáztam az elején, mint ahogy a legtöbb tanulóvezető, aki még nem nagyon vezetett addig autót.


5. A táblák figyeltetése jogos, a vizsgabiztosok is vissza szoktak kérdezni, milyen tábla mellett haladtál el, és mit jelent.


6. A cigi szerintem pofátlanság, azért nyugodtan szólj!


7. Normális, még nagyon kezdő vagy.


8. Tényleg tökéletesen kell tudni a kreszt, nem csak bemagolni a válaszokat, ebben is igaza van.


9. Ez teljesen rád van bízva, én nem ismerem az oktatódat, így nem tudok nyilatkozni. Véleményem szerint az óradíj nem magas, én is kb. ennyiért mentem. Az oktatás nekem is 50 perc lett volna, de végül általában 40-45 perc volt egy óra. Én viszont ennek ellenére sem váltottam, mert a legtöbb oktató szeret csalni az idővel, nem egyedi eset. Engem végülis jól megtanítottak vezetni, elsőre átmentem, igaz kellett 9 pótóra, ami még drágább volt.

2015. jún. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!