Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vidéken csak az jár busszal,...

Vidéken csak az jár busszal, akinek nem telik autóra?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy ott ez a helyzet.


Ahonnan én származom (megye jogú város), ott is kb mindenki autózik, kivéve azok, akiknek nincs pénze autóra vagy nincs pénze fenn tartani.


De, ennek megvan az oka.A menetrend utasgyilkos, nem mindenütt járnak ütemesen 30 percenként buszok.


Az agglomerációs falvakba szintén, nem járnak óránként buszok.



A jó múltkor volt alkalmam buszozni.Az utasmennyiség sokkal kevesebb volt, mint diák koromban.Mivel, a legtöbb fiatalnak azaz első, hogy kocsit vegyen.



2015. jún. 5. 06:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Jó helyen élhetsz, ahol a legtöbb fiatal első dolga, hogy autót vegyen...
2015. jún. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk azt is vedd hozzá, hogy ha már egyszer megvan az autó, akkor egy havi bérlet árából teletankolja az autót is. Megvan a kényelem, mert a buszokon csúcsidőben állatok módjára kell utazni, valamint a biztonság sem elhanyagolható. Nem szívesen szállnék fel egy buszra pl. influenza szezonban.
2015. jún. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Szerintem, hogyha a buszmenetrend ütemes lenne nem olyan összevisszaság meg délelőtt 3 busz, ahogy most,akkor biztos, hogy nagyobb lenne az utasforgalom.

Illetve, ami még segítené az utasforgalmat, az a buszok cseréje.


Érdekes módon, a környéken mióta ütemesen van megcsinálva a vasúti menetrend, illetve kicserélték a járműveket azokra a piros "delfinekre" jelentősen növekedett az utasforgalom.

2015. jún. 5. 07:20
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Melyik országról van szó?
2015. jún. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Sok ber jár busszal, akinek van autoja, ez leginkább esetfüggő. pl bulizni busszal mèsz, mert ugye rèszegen nem vezetünk hazafele. Vagy èn pl a városba ha tehetem biciklivel megyek, mert a parkolójegy egy rablás, lofaxt a fizetek èn annyit a semmièrt...
2015. jún. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem feltétlenül! Ismerek professzort, aki havi félmilliónál többet is megkeres, mépis minden nap vonatozik. A vonat a legkényelmesebb a fővárosba szerintem, mert egy két ritkább forgalmi problémától eltekintve, nem kerülhet dugóba, és még mindig olcsöbb a tömdgközlekedés, mint az autó. A mindfnnapi autóhasználat nagyon drága. Aki teheti, inkább spórol, és tömegközlekedéssel jár. Főleg ilyenkor nyáron.
2015. jún. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%

Én amíg tehetem busszal járok, mert még egy havi bérletem is bőven megvan 20 ezerből, a kocsira meg egy hónapban ugyanaz a táv közel se jönne ki a kötelezővel együtt.

Ha a benzinen kívül nem kéne plusz pénzt költeni a kocsira, akkor valószínű már én is régen vettem volna. De amíg ez nem létszükséglet, addig meglehet oldani máshogy.


Csak a tehetősebb városokban a szülők telepénzelik a kölyköt, és na fiam tessék egy autó azért, hogy 2-sel átmentél mindenből. A gyerek meg már hirtelen abban a problémában találja magát, hogy nem tudja hova rakja majd az iPhone-t.

2015. jún. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
89%

Vidéki vagyok,egy megyeszékhely mellett lakom.Autónk nincs,így mindenki buszozik nálunk.Budapestre járok egyetemre minden nap,ott metróznom is kell,utána távolsági buszozom,de ez is csak 30 percenként jön,utána pedig egy másik buszra szállok át a falumig,ez általában fél óránként-óránként jár.De volt már olyan,hogy 2 órát kellett várnom mert lekéstem az előzőt,nem tudtam szólni apának hogy gyere,ugorj be értem kocsival.Ez nyáron még elmegy,se télen,este,sötétbe,hidegbe,nem egy leányálom.

1 napomból csak 3 órát vesz el az utazás,de ebben nincs benne az,ha lekésem.Szinte mindig zsúfolásig vannak a járatok,van hogy 1 órát is állni kell,vagy lépcsőn ülve utaztam.


De amíg nem tellik autóra,és ez sajnos egy darabig így is lesz,addig marad a tömegközlekedés.Volt egy olyna időszak,amikor vonattal jártam Pestre,azt hiszem a MÁV-ot nem kell bemutatni senkinek...


21/L

2015. jún. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez nem csak pénzkérdés. Ott, ahol kínálati menetrend van (főleg, ha az ütemes), könnyű a napirendedet a tömegközlekedèshez igazítani, így jó eséllyel az is fogja használni, akinek amúgy van autóra pénze. Hiszen a tömegközlekedés még mindig sokkal olcsóbb, mint az autó fenntartása: a benzinpénz, a biztosítási díj, kötelező szervizek és vizsgák, az amortizáció (!), esetleges parkolási díjak, útdíjak és büntetések messze nagyobb összeget adnak ki, mint a bérletár. De ha csak napi 3 busz van, akkor a francot sem érdekli a megtakarítás...
2015. jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Én egy kis faluban élek. Mióta letettem a jogsit, a családi kocsival járok szinte mindenhova. A megyeszékhely kb. 40 km-re van, és nagyon kevés busz jár arrafelé. Mikor iskolába jártam, akkor is reggel 6-kor el kellett indulnom, hogy átszállással odaérjek 8-ra. Visszafelé kb ugyanez, napi 3-4 órám utazással telt. Az a helyzet, hogy mifelénk akinek nincs autója az dolgozni se nagyon tud járni, kivéve, ha olyan szerencsés, hogy a közeli kisvárosban talál munkahelyet. A bérlet nagyon drága, a buszok öregek, koszosak, nyáron megsülsz, télen megfagysz benne. Plusz a sok diák meg nyugdíjas miatt általában mindig tömve vannak. A szembeszomszédommal egy helyen dolgozom, így együtt szoktunk járni az én kocsimmal. Így mindketten jól járunk, a költségek feleződnek, és kényelmesen utazunk.

Arról nem is beszélve, ha valami nincs otthon, és gyorsan be kéne szerezni, akkor csak a szomszéd faluban van bolt, ami 3 km-re van, egy buszjegy oda-vissza 500 ft, hát akkor inkább gyorsan leugrok kocsival.

Persze, ha nagyvárosban élnék akkor biztosan többet járnék a tömegközlekedéssel, Pesten pl. tuti nem is kéne kocsi. De itt az a helyzet, ha nincs autód, akkor nem nagyon tudsz kimozdulni, annyira pocsék a tömegközlekedés. Ja és arról nem is beszélve, hogy elég messze is lakok a buszmegállótól, elég sz@r lenne egy nagybevásárlás utána hazacipelni a cucccokat. Egyenlőre nincs saját kocsim, de apám nyugdíjas, anyám a szomszéd faluban dolgozik, így szerencsére tudom használni az autónkat. Különben lehet, hogy közmunkás lennék :S

2015. jún. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!