Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen képzést kellene elvégez...

Milyen képzést kellene elvégeznem . Hogy gépjárművezetői oktató legyek?

Figyelt kérdés
23éves vagyok egy érettsegim van meg B kategorias jogsim 2009óta. Mit kellene elvegeznem ha oktato szeretnek lenni?

#GKoktató
2015. jún. 7. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Szakképzés címszó alatt megtalálod.

2015. jún. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Én nem nagyon engedném, hogy bárkiből 5 év B gyakorlat után oktató legyen.
2015. jún. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de nekem mar 6 eve van meg! akkor nekem mar engedned? :)
2015. jún. 8. 18:32
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Oké van 6 éve jogsid, és mennyi vezetési tapasztalatod van?

Vannak itt a gyakorin sokan, akik évi 100 000+ km-t hajtanak, és te mennyit? Biztos túl vagy már azon a határon, amikor nem csak a körülötted lévő két-három autót látod át, hanem akár a környező (akár) párszár méter közlekedésére tudsz komplexen figyelni? Biztos, hogy akkora tapasztalatod, hogy előre jóval látod a probléma és veszélyforrásokat?

Bele tudod magad képzelni a többi közlekedő helyébe - legyen az akár nagyobb járművel közlekedő is - hogy az esetlegesen felmerülő problémákat, közlekedési helyzeteket fejben már előre lásd pl.: hol kell jóval korábban megállni, hogy egy nagyobb nagyobb jármű kifordulását segítve gördülékenyebben haladjon a közlekedés?


Ültél már nagyobb járműben? Ismerek nagyon sok embert ,akik már 20+ éve vezetnek, de csak vezetnek és fing fogalmuk nincs a közlekedésről és rengeteg helyzetet nem látnak át, nem értenek. Sokan el sem tudják képzelni, milyen az élet egy busz vagy teherautó kormánya mögül és ami nekik meg sem fordul a fejükben az abból a szemszögből mennyivel is fest másképp és mennyire szembetűnő.

Mert ugye a közlekedés egy komplex rendszer, a gyalogostól bringáson,személyautón,buszon át a kamionig. Ha nem látod át a rendszert, akkor hogy akarsz másokat megtanítani arra, hogy átlássa? Hogy lesz akkor egyszer végre normális közlekedés ebben az országban, ha mindenki tök süket hozzá?


Még mindig biztos vagy benne, hogy rendelkezésedre áll a szükséges tudás és tapasztalat, hogy jó oktató legyen belőled? :)


Amúgy a tanfolyam asszem pár hónap és brutálisan drága.

2015. jún. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
biztos vagyok benne ,hogy ebbe is belejönnek mint általában mindenbe, ha mindenki ilyen félve kezdene bele mindenbe mint te akk nem lenne egy oktató se nagyon túlragozod ezt a dolgot tény ,hogy figyelni kell mit csinál tanítvány és szabályokat is tudni kell nagyon , dehät ha egyszer érdekel ez a dolog úgyis mindent megtennék önmagam fejlesztése érdekében ! meg nagyon türelmes vagyok en nem orditoznek ha benazna az utas ,mert kötelböl vannak az idegeim azert is gondolom ,hogy jo oktato lennek ,mert megtudom nyugtatni az ekmbereket
2015. jún. 10. 19:03
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

"biztos vagyok benne ,hogy ebbe is belejönnek mint általában mindenbe"

Nem azt írtam, hogy nem jönnél bele, hanem megkérdeztem megvan e az oktatáshoz szükséges gyakorlat? :D


"ha mindenki ilyen félve kezdene bele mindenbe mint te akk nem lenne egy oktató se nagyon túlragozod ezt a dolgot"

Én nem félnék belekezdeni, igaz én is már a 7 jegyű levezetett km-esek közé tartozom :D

Az oktatók jelentős része sajnos alkalmatlan arra, hogy megtanítson vezetni, pont hasonló okok miatt. Gyakorlat nélkül ment el oktatónak...


Nézd, én fentebb leírtam egy rakás érthető és szerintem szükséges gyakorlati követelményt, aminek a megléte - szerintem - fontos ahhoz, hogy valaki jól oktasson. Azokra nem is válaszoltál, de szerinted te képzenéd magad és jók az idegeid... Feladom :D

2015. jún. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Kell hozzá még a 102-es orvosi (5 évre adják, nem 10), PÁV alkalmassági, a C kategória (400eFt), és a szakoktatói képzés (500eFt).

A szakoktatói képzés azért van, hogy jó oktató legyél (A,B,C kategóriák).

2017. márc. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!