Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autóvezetés közbeni tájékozódá...

Evele123 kérdése:

Autóvezetés közbeni tájékozódást hogyan lehet fejleszteni (Budapest)?

Figyelt kérdés

Budapesten belül, a főbb utakat ismerem (pl. Hungária krt.; Váci út; Róbert Károly krt.; stb.), de ahogy van egy elterelés, útfelújítás, ami miatt elterelik a forgalmat, majt meg vagyok halva. Néha hasznélok GPS-t, de az is zavaró...

Ha van egy tök egyszerű út, azon is görcsölök... Nem a vezetéstechnikai résszel vannak problémáim (magabiztosan vezetek, 2012 óta van jogsim), hanem a tájékozódással. Napi 10-30 kilométert vezetek. Vidéken, ahonnan jöttem, egyszerű volt az élet, van 2 főutca, néhány mellékutca és ki lehetett bontakozni... :-)

Tudnátok segíteni?



2015. jún. 15. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szabadidődben, kis forgalomban menj csak úgy autókázni. Vegyél egy papíralapú térképet, nézz ki egy környéket és járd be a főbb útjait. De ha spórolni akarsz, akkor is megcifrázhatod a napi utazásodat egy kis felfedezéssel.


Ezen kívül jó megjegyezni, hogy hol lehet átmenni folyókon, vasutakon, autópályákon, mert ezek szétszabdalják a várost és ha egy átkelő beáll, nem árt tudni, hol a másik.


Sőt, az is jó, ha tömegközlekedéssel járod be a várost, mert úgy nem kell a forgalomra figyelned, tudsz a tájékozódásra figyelnim

2015. jún. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Beviz Elek ***** válasza:

A főbb utakat ismered, onnantól csak ésszel kell menni.

Tudnod kell nagyjából hogy merre vagy, hol az uticélod, így abba az irányba kell tartanod. Ez a nagy dugók alkalmával nagyon jól beválik :)

2015. jún. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló a lényegre tapintott.

A papíralapú nagy térképet kell használnod a város tökéletes megismeréséhez. Erre lesz aki azt mondja, jó a sok lapból álló könyvszerű budapest térkép is.

Sajnos, vagy szerencsér én még katonaként tanultam meg a térképolvasást, és ez segített Budapest és az ország megismeréséhez.. nekem is van többféle GPS-em, de a kiterített nagyméretű papírtérképet semmi nem pótolja..


ugyanis azon az egészet látod egyszerre, és van fogalmad merre is van az előre. Aki kinevet a térképezésért, annak már vagy nagy városismerete van, vagy irigy..


mielőtt bárhová megyek, aho rég jártam, előveszem a nagy térképet..meg egyszer nem tévedtem el.a gps csak hangot ad, a képet nem nézem, mert úgyis tudom hol járok..


meglátod Budapest sem egy bonyolult..ja, és tereléskor rá kell érezni, hogy merre lehet az az útszakasz, amire vissza akarsz menni..

egy-két utcát feleslegesen kerülni nem nagy szám..

2015. jún. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, hasznos volt mind!


Sziasztok!

2015. jún. 16. 04:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!