Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az oktató soha nem fogja azt...

Az oktató soha nem fogja azt mondani, hogy hagyjuk, mert reménytelen vagy?

Figyelt kérdés
Én nem akartam vezetni soha, a szüleim erőltették. Biztos voltam benne, hogy nekem nem fog menni. Már a sokadik alkalom után se tudok egyenesben maradni az autóval, nem tudom betájolni a felezővonalat meg az úttest szélét jelző vonalat, nem tudok váltani, nem megy a finomkodás sem, nem tudok finoman lelépni a kuplungról, az a szerencsém, hogy dízeles a kocsi és nem fullad le, nem megy az, hoy figyeljek a sebességre, a tükrökre meg figyeljem az utat is, a kanyarodás meg végképp nem megy, hogy tekerjem meg a kormányt balra, de már azonnal tekerjem is vissza meg a többi sok szar.Az oktató gondolom nem fogja mondani, hogy hagyjuk, mert pénzt kap érte.

2015. jún. 28. 14:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Anno az oktatómmal beszélgetve szóba került ez a téma, talán max 2-3 embernek mondta ezt.

De ha nem akarsz vezetni, akkor inkább hagyd abba (neked kedved sincs, a szüleid meg csak ölik a pénzt a vezetésbe).

Vagy szedd össze magad, csináld meg (már csak a forgalmi vizsga van hátra). Rendesen vezetni meg majd a forgalomban megtanulsz.

Amúgy az oktató is látja a hibáid? Kérdezd meg hogy mire figyelj, azért ül melletted hogy megtanítson valamennyire közlekedni.

2015. jún. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Adj még magadnak egy pár órányi esélyt, még nagyon az elején vagy. Senki nem tengelykapcsolóval a lába alatt születik. Ha mondjuk a 15. órán is fennmaradnak ezek a jelenségek akkor érdemes abbahgyni végleg a saját és mások biztonsága érdekében.
2015. jún. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ja amúgy nem tudom honnan szedtem hogy az elején vagy, rosszul értelmeztem a szöveget.:D De a lényeg ugyanaz.
2015. jún. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 |Orfeusz| ***** válasza:
100%

Ha te nem akarsz megatanulni, nem tudják a fejedbe nyomni ezt a tudást. Viszont ha most nem tanulsz meg (gondolom 17-18 éves lehetsz), később sokkal nehezebb lesz, vagy talán meg se tanulsz soha. És azért az nem valami jó, ha csak tömegközlekedéssel tudsz járni, pl ha vidéken valami faluba kell menned, azt kínszenvedés 4 átszállással végigbuszozni.

Aki tényleg akar, az meg tud tanulni vezetni. Félni nem kell tőle.

2015. jún. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te magad tehetsz arról, hogy nem megy. Ne magyarázd ezt be magadnak, hogy a szüleid erőltetik magadra, a mai világban szinte elengedhetetlen a jogosítvány (a fővárosban talán annyira nem, mert ott tényleg jó a tömegközlekedés).

Amúgy nekem ezért is nem tetszik ez az új rendszer, hogy egyből a forgalomba viszik a diákokat. Nekünk volt ha jól emlékszem 20 órányi pályás vezetés, ott nem kellett azon izgulni, hogy feltartom a forgalmat vagy karambolozok.

2015. jún. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy JÓ oktató soha nem fog ilyet mondani. Hanem feltàrja az okokat és ennek megfelelően módosítja az oktatási programot: azaz a te képességeidhez igazítja azokat.


Tény azonban, hogy nagyon kevés az igazán jó oktató. Mert ugye ehhez már nem elég a vezetéstechnika módszertanát elsajátítani: kellenek hozzá bizony pszichológiai és andragógiai ismeretek is. No meg egy sor fontos emberi tulajdonság: türelem, empátia, stb. Szóval próbáld meg egy másik oktatóval.

2015. jún. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem én tehetek róla, én megmondtam, hogy ehhez szerencsétlen vagyok...
2015. jún. 28. 17:55
 8/15 A kérdező kommentje:
Már miért lenne elengedhetetlen? Ha meglenne, se mennék kocsival munkába, hülye lennék, mikor a munkahely fizeti a bejárást.
2015. jún. 28. 17:58
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogja mondani, és a jó oktató meg fogja szerettetni veled a vezetést.

Ha valaki béna volt, na, az én voltam! Néha már fájt a kocsinak, amit műveltem vele. De végül csak megcsináltam, és saját autóval már sokkal jobban megy. Mondjuk mert nincs, aki szóljon érte, ha valami nem jó :)

2015. jún. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Már miért lenne elengedhetetlen? Ha meglenne, se mennék kocsival munkába, hülye lennék, mikor a munkahely fizeti a bejárást."


1. Nem mindenhol fizetik.

2. Ha fizetik, akkor valószínűleg a benzint is fizetik, nem csak a bérletet.

3. Mi van, ha csak reggel 4-kor van busz/vonat/akármi, neked meg 6-ra kell járni?

2015. jún. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!