Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A taxiban előre, a sofőr...

A taxiban előre, a sofőr mellé illik ülni vagy inkább a hátsó ülésre? Ha rendelek egy taxit, azt tehetem úgy, hogy pl. felhívom a társaságot már kora reggel, hogy 10 órára xy címre küldjenek egy kocsit?

Figyelt kérdés

Nem nagyon utazom taxival, évekkel ezelőtt ültem egyszer, de akkor többen utaztunk, így nem volt kérdés, hova üljek.

Viszont most egyedül fogok utazni és nem tudom, mik a "szabályok".

Illetve a taxi rendeléssel sem vagyok tisztában..Ha több órával előbb telefonálok és adott időpontra kérek egy autót, az megfelelő?



2015. júl. 4. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Asszem hátra illik.

Felhívhatod kora reggel is, de nagyvárosokban 5-10 percen belül kiáll a címre a taxi, szerintem felesleges korábban rendelni.

2015. júl. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 SándorÚr ***** válasza:
én mindig előre ülök és dumcsizok a soförrel sose haragudtak érte. Igen lehet olyat kérni, hogy előre megrendeled.
2015. júl. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Hátulra.


Kifejezetten van olyan ország ahol ha előre próbálsz beülni, az rablási kísérletnek minősül, és lelőhet önvédelemből.

2015. júl. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
15%
Így van. Simán lehet olyan, hogy agyonlő a taxis, mert olyan országból érkezett, ahol általános gyakorlat, hogy a mellé ülő utast rablási kísérlet miatt agyonlövik, ezért ülj mindig hátra.
2015. júl. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mindig a sofőr mellé ülök,talán 3-szor fordult elő hogy hátra,de nem szeretek hátul utazni.Beszélgetek is a sofőrökkel,így közvetlenebb a dolog.A taxisnak tök mindegy hova ülsz.Felhívhatod kora reggel is,úgy is jó.
2015. júl. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hátra ülve lenne elegánsabb...csak én hátul hányok, elöl nem..ezért vagyok kénytelen előre ülni..


mindenesetre ne add ki magad mindenféle felesleges fecsegéssel..

2015. júl. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!