Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mindenképpen meg kell állni...

Mindenképpen meg kell állni gépjárművel ha megkülönböztető jelzést használó rendőrautó áll velem szemben az út közepén és nem állít meg?

Figyelt kérdés
A minap a Kovácsházi úton állt egy rendőrautó villogó fénnyel az út közepén forgalommal szemben. Lassan közelítettem hátha jelez hogy mit akar, hova húzódjak le de semmi az ég világon csak lógatták a szájukat elém. Lassan el akartam hajtani mellette, erre elém ugrott az egyik amarról valahonnan a rendőrkocsi mellől feltartott kézzel én pedig azonnal satufék megálltam a rendőr előtt 5 méterre. Erre kaptam a pofámnak egy olyan letolást, hogy apámat agyonütöttem volna ha így beszélt volna velem, hogy mit képzelek én nem látom hogy villog a rendőrautó és nem állok meg bla-bla, ez bírsággal jár stb. Szeretem, tisztelem a rendőri hivatást de...:-( Szóval ilyenkor mi van, mi a helyes? Szerintem teljesen jól jártam el, én honnan a csudából tudhatnám az utam folyamán hogy baleset miatt helikoptert vártak és biztosítani akarták a helyszínt? Nekem nincs URH-m. Csak álltak ott mint 2 sz@r. De megértem annyiból őket hogy látták a helyszínt és nem lehetett felemelő látvány a vér és bél élő előadásban. Én is láttam ilyet sajnos korábban. Tehát, határozott karjelzéssel meg kellett volna állítaniuk már a rendőrautó előtt látási viszonytól függően 90km/h féktávon belül nem? Erre rávezettek mindenkit aki arra tartott egy országúti szántás melletti földútra ami szintén borzalmas volt akár csak a baleset, felmarta az alvázat.
2015. júl. 13. 02:06
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Nem vagy köteles megállni, nem tudhatod miért áll ott!

Furán bénáztak a szaruk, hiszen ha lezárnak egy útszakaszt, akkor keresztben szoktak állni! A helyszínt biztosító rendőrnek egyértelműen jeleznie kell, hogy mit akar.

2015. júl. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Így van!

Ha nem jelzi, hogy még kell állnod, nem kell megállnod, de Fokozott Óvatossággal kell mellette elhaladnod. Ebbe a satu fék nem tartozik bele. De ettől még nem kéne osztani a másikat. Ám egy rendőrtől az az utolsó, amit várok, hogy emberként kezeljen bárkit is. Addig nincs gond, amíg előbb kérdez, és csak utána üt. Fordítva gyakoribb.

2015. júl. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Így gondolom én is. Éppen hogy csak gurultam az autóval úgy tapostam a fékre. De én úgy vettem észre hogy a rendőr direkt megvárta hogy elhaladhassak mellette hogy nekem ugorhasson. Szerintem eddig egy irodában ülhetett és úgy küldhették ki az öreget mert csak ő lehetett bent a baleset idején a körletben...Így még nyugdíjazása előtt megmutathatta hogy ki a király. Volt mellette egy fiatal rendőr, ő inkább nem szólt semmit de láttam hogy neki is terhére volt az egész szituáció és az öreg zsaru is.
2015. júl. 13. 17:40
 4/4 anonim ***** válasza:
ilyen esetben be kell menned a rendőrségre és az ügyeletesnek el mondod mi történt és te panaszt szeretnél tenni az eljáró urakkal szemben!!!! természetesen a parancsnokot kéred!
2015. júl. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!