Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kötelező -e újra 30 gyakorlati...

Onogur kérdése:

Kötelező -e újra 30 gyakorlati órát venni, ha a KRESZ-vizsga letétele után két évvel még nincs meg a forgalmi vizsga?

Figyelt kérdés
Előttem van a 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet 14. § (3) ( [link] "Ha a vizsgázó (...) [a KRESZ- vizsga után két évvel] az adott kategóriához (...) tartozó vizsgákat sikeresen nem fejezi be, minden sikeres vizsgája érvényét veszti. Újabb vizsgát csak a tanfolyam megismétlése után tehet." Nem egészen világos, hogy ez az utolsó mondat csak az elméleti (és az egészségügyi..?) tanfolyamra vonatkozik -e vagy a gyakorlatira is.

2015. júl. 14. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

mindenre vonatkozik

kezdheted elölről

2015. júl. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én ezt a szövegből nem tudom egyértelműen kiolvasni. "Újabb vizsgáról" ír, az előző, sikeres vizsga érvénytelenítése után; ebből én arra következtetek, hogy "tanfolyam" alatt az elméleti részt érti. Lehet, hogy más helyen részletesebben szabályozzák a dolgot?
2015. júl. 14. 13:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elsősegély nem a közlekedési hivatal "belügye" - kell majd egy vizsgaigazolás az elsősegély vizsgáról, de az a Vörös Kereszthez tartozik, s nem évül el, s ott kötelező óraszámok sincsenek.


"Ha a vizsgázó (...) [a KRESZ- vizsga után két évvel] az adott kategóriához (...) tartozó vizsgákat sikeresen nem fejezi be, minden sikeres vizsgája érvényét veszti. Újabb vizsgát csak a tanfolyam megismétlése után tehet." - ezen viszont mi nem érthető?

Ha a megadott határidőn belül nem tett sikeres forgalmi vizsgát a tanuló, a sikeres (elméleti) vizsga is érvénytelen lesz, s előröl kell kezdeni a teljes tanfolyamot....


Ha sikeresen levizsgázott forgalomból is, de nincs elsősegély vizsgája, a forgalmi vizsgával akkor is lezárult a közlekedési rész, csak jogosítványt nem kaphat... ha bemutatja az elsősegély vizsgáról az igazolást (akár évek múltán) akkor kiadják neki a papirost, amivel mehet az okmányirodába.


A 30 óra vezetési gyakorlat kötelező része a tanfolyamnak, márpedig, ha az előzőt semmissé teszi a rendelet, milyen jogon gondolod beszámolni a következőbe?

2015. júl. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az a zavaró, hogy a rendelet érvényét vesztő "sikeres vizsgákról" ír. Márpedig, ha az elsősegélynyújtási nem tartozik ebbe a körbe, a rutint pedig eltörölték, úgy marad egyedül az elméleti, de akkor minek a többes szám?


"A 30 óra vezetési gyakorlat kötelező része a tanfolyamnak, márpedig, ha az előzőt semmissé teszi a rendelet, milyen jogon gondolod beszámolni a következőbe?"


Az a bajom, hogy a rendeletben a korábban sikeresen letett vizsgá(k)hoz kapcsolódó tanfolyamról van szó, "újabb vizsgákról" írnak, nem arról a forgalmiról, amit még le sem tettem. Vagy trehányul fogalmazzák meg ezeket a jogszabályokat, vagy máshol is szabályozzák a témát vagy nem kell újra levezetni a 30 órát.


Amit írsz, az logikus, de ettől még a rendeletalkotó szándéka nem lesz világos. Azt gondolják, aki két év alatt nem teszi le a forgalmit (neadjisten' azért, mert nem ér rá, várandós lett, etc.), az gyárilag béna, így inkább ismételjen meg mindent? Vagy netántán jól jött a jogszabályváltozás az autósiskoláknak arra, hogy lehúzzanak az emberről egy újabb bőrt a tanfolyamokkal? Az volna a normális, ha a delikvens annyi pótórát vehetne, amennyit akar, nem újabb 30 órákkal szórakoznának.

2015. júl. 14. 14:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kötelező. a 30 (29+1) óra és 580 km maga a tanfolyam gyakorlati része.

Tehát mivel a tanfolyamot meg kell ismételni, így ezt is.

2015. júl. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A rutint csak B kategórián törölték el.
2015. júl. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igaz, így már értem a többes számot, eleve autóban gondolkodtam.
2015. júl. 14. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!