Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Korrekt volt ez az elsősegély...

Korrekt volt ez az elsősegély vizsga?

Figyelt kérdés
Először is elég sok oktatási óra volt, majd a vizsgán először az újraélesztést kellett bemutatni ami ment is, utána a húzott papíron volt az A és a B tételsorból 1-1 kérdés. Az első az artériás vérzés elállítása volt, abban az esetben, hogy az illetőnek a feje vérzik. Ebben az esetben én azt válaszoltam, hogy géz-nyomókötés, de nem felelt meg, mert kihagytam, hogy a fejre "SAPKAKÖTÉST" kell helyezni, ezzel meg is buktatott, ráadásul elég bunkó módon beszélt a vizsgáztató. A második kérdés, amin a rándulás, ficam szerepelt már meg se kérdezte, persze ezekre tökéletesen tudtam a választ. Most lehet újra fizetni, ennyire kell a pénz a Vöröskeresztnek? Olyan fontos ez a jogosítványhoz? Tényleg ilyeneken kell meghúzni az embereket?

2015. júl. 15. 17:01
 1/8 A kérdező kommentje:
kiegészítve: a B tételsorból tudtam volna válaszolni a kérdésre, ha feltette volna..
2015. júl. 15. 17:02
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak választani kell a kettő tételsor közül͵ tőlem legalábbis tegnap csak 1-et kérdeztek és átmentem. Nálunk is buktattak meg embereket hasonló hibákért͵ nem tudom hogy van a pontozás...
2015. júl. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Te sem örülnél neki, ha közúti balesetben összefutnánk és megpróbálnék a fejeden lévő artériás vérzésre nyomókötést felhelyezni, mivel lópikulát nem ér, nem tudod feltenni, ezért kell a sapkakötés. Nem a Vöröskeresztnek kell a pénz, hanem igen is tudni kell elsősegélyt nyújtani, mert Te is elvárnád, hogy minél hamarabb minél szakszerűbb ellátást kapj, ha bajba kerülsz, fordítva is így működik. Ne legyen már ilyen kaki a magyar társadalom, hogy muszájból csinálják meg, igen is tudni kell!!! Iskolarendszerben kellene oktatni, nem 10-12 órában. Én ilyen kérdést ki sem mernék írni. Erre mondják, hogy ha a kacsa nem tud úszni, akkor nem a víz a hülye!
2015. júl. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon pontokba szedve és szellősen szerkesztve kb 15 oldal az elméleti anyag, amit tudni kell. Aki ezt nem képes úgy megtanulni, hogy azonnal és helyes választ adjon, az élesben sem tud majd megfelelő ellátást nyújtani. Sokra menne vele egy fejsérült, hogy ha bokaficama lenne, el tudnád látni...

Ennyiért nálunk is buktattak és ha a valós hasznát nézzük a dolognak, akkor alapvetően korrekt. Az nem korrekt, ha hibátlan választ adsz és megbuktatnak.

2015. júl. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én ezt másképp fogalmaznám meg. Igen, jól írtad, iskolarendszerbe kéne oktatni és úgy levizsgázni belőle, nem pedig 10-12 óra oktatás után küldeni vizsgázni és halál komolyan venni. Egy baleset folyamán a legtöbb ember vagy leblokkol és nem mer segítséget nyújtani (mert mi van, ha valamit nem úgy csinál ahogy kell, és csak ront a helyzeten?), vagy addigra elfelejti azt amit ebbe a hatalmas nagy pár órás oktatásba "tanítottak meg". Ha tényleg az iskolákban ezt tanítanák megértem, hogy ennyire komolyan veszik és nem szabad hibázni, de így, hogy pár óra alatt ledarálják az egészet nem látom sok értelmét, se ennek a nagy szigornak!
2015. júl. 18. 16:04
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezőnek: Már bocs, de pont azért blokkol le mert halvány fingja sincs arról, hogy mit kell tenni. Bebízonyított tény, hogy egy stressz helyzetben az ember tudata beszűkül, és ami nincs szinte "reflex szerűre" fejlesztve azt nem tudja elvégezni. Ha már egy vizsgán (ami semmi egy valós szituációhoz) egy fejre te nyomóktötést tennél akkor élesben rátekersz 100km kötszert és úgy vérzik el előtted mint, a pinty... Gondolj abba bele, hogy még Magyarországon is vannak olyan közutak ahol kilométereken nincs mobil térerő, a legközelebbi mentőállomásról a vonulás legalább fél óra. Van egy baleseted, ki az egyetlen egy személy aki ott tud rajtad segíteni? A másik autós akivel balestezel, és ő is így állt a vizsgához. Majd ebbe szépen belehalsz! Számold össze az időket:

Megtörtént eset: Éjjel 2 óra, két amúgy is nagyjából kihalt falu között, beleborulsz az árokba és egyedül vagy; 3 óra körül egy másik autós arra jár. Na ő közli, jajj nem tudok semmit csinálni, mert jajj a tanfolyam meg a stb, inkább tovább megy. Fél 4 körül jár arra a következő autó, itt a sofőrnek van annyi esze, hogy legalább mentőt hívjon a balesettől a negyedik faluból (mert közben sehol nem talált térerőt, amúgy kis ésszel találhatott volna a balesettől kb. 50m-re volt egy kisebb magaslat ahonnan lehetett mentőt hívni), így a mentőhívás kb. három negyed 4-kor történt meg. Közbe odáér a harmadik autós. Aki megáll legalább megnézni, hogy mi van, és (mivel szerencsére ketten voltak) az egyik ott marad segítséget nyújtani, a másik tovább megy térerőt keresni és mentőt hívni, ez pár perccel 4 óra előtt történik amikor a mentő diszpécser visszajelzi, hogy már úton van a mentő mert más már bejelentette. A mentő majdnem fél 5-re ért oda. Ebbe gondolj bele amikir ilyeneket írsz, és ne abba, hogy Budapesten még a romkocsma budijából is tudsz mentőt hívni, és ott van 10 percen belül. És ne arra gondolj, hogy Te kinek fogsz segíteni, hanem ha a Te hozzá állásod ilyen akkor a másiké is ilyen lesz, és te fogsz megfagyni, elvérezni stb. az autóba egy kihalt országúton, a XXI. század 2. évtizedében a fejlett Európa közepén.

2015. júl. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
És teljesen egyetértek az 5-el is. Ezt jobban kéne tanítani. De erről egy másik kérdésnél már írtam. És igen teljesen jogosan buktattak meg.
2015. júl. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy hol voltál vizsgázni, de javaslom a Haller u. - Mester u. sarkát. Itt a legrendesebbek Budapesten. Amúgy pedig a leírtak alapján jogosan buktatott meg, de meg kellett volna kérdezni a másik tételt is, illetve ha azt tudod, akkor tettem volna fel pár egyéb kérdést és ha arra is tudod, akkor átengedtelek volna. De nem én vagyok a vizsgabiztos (sajnos)


S igen, ennyire kell a pénz a Vöröskeresztnek!

A jogosítványhoz nagyon szükséges, mert mi van, ha elütsz egy bicajost vagy járókelőt, mit csinálsz vele? Vagy találkozol egy bordatöröttel?


Az az igazság, hogy amióta vezetek és jobban elmélyültem a kresz-be, azt javasolnám, hogy mind a kresz-t, mint az elsősegélyt kicsi kortól kezdve tanítanám (életszerűen)


Illetve, hogy kötelezővé tenném a kresz-tanfolyam elvégzését a kerékpárosoknak!!! (mondom ezt én, mint kerékpárral közlekedő!)

2015. júl. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!