Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionosok, fuvarosok, mi a...

Kamionosok, fuvarosok, mi a véleményetek a szakmáról?

Figyelt kérdés
Avval kapcsolatosan merült fel bennem a kérdés, hogy van most ez a lehetőség, hogy állami finanszírozásból C+E jogosítványt lehet szerezni. Mindig is szerettem vezetni, sokat gondolkodtam teherautón, kamionon, de részben pénzem nem volt rá soha, részben meg sok ellenvéleményt hallottam a fuvarozásról, de kevés származott "elsőkézből", sofőröktől. Aki teherautó és/vagy kamionsofőr, kérem írja le, mi a véleménye (és legfőképpen a tapasztlata) a szakmáról, kertelés nélkül, feketén-fehéren, minden vélemény érdekel, attól is aki imád fuvarozni, attól is aki élete legrosszabb döntésének tartja, hogy a volánhoz ült. Köszönöm!

2015. júl. 19. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nos. Az hogy vezetni szeretsz az szép és jó és alap is. A fizetés nem valami hűde, a magánéletnek nem kedvez a szakma, sokat vagy távol még akár belföldön is. Nem csak vezetni, sok esetben rakodni is kell. Ha tényleg fanatikusan szeretnéd akkor biztosan bejön majd. Hogy csak csinálj valamit inkább hagyd.
2015. júl. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

2 youtubost ajánlok akik a szakmai részen és úti film jelleggel videóz.

st22lacika

Kótai Zoltán

2015. júl. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

írd be a jutub keresőbe: alvó kamionos.MOV


ne sokat cicózz, jelentkezz és meglátod...

ja, ha egy nyelvet sem beszélsz, akkor annyi volt kisherceg...


ugyanis baromi nagy előny, ha beszéli a versenyző azt a nyelvet ahová jár..és el is tudja olvasni a papírokat, útjelzőket...

ha jól beszélsz egy-két nyelvet, a szerencse rögtön a tenyerébe tesz...


egyébként nyelvtudással, jó kocsival örök élmény...

2015. júl. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 14 éve kamionos vagyok. Az a véleményem, hogy az állam majd jól kiképez benneteket, és ennek majd Nyugat - Európában nagyon fognak majd örülni. Mert ott még annyira sincs sofőr mint itthon. Szerezz 1 - 2 év gyakorlatot, tanulj németül/angolul, alapfok bőven elég, és odakint hozzád vágják a kulcsot, annyi az állás.


De azt tudnod kell, ez nem csak vezetés, ez egy kemény világ, itt egy 12 órás munkanap rövidnek számít, hetekig odalehetsz, sok lemondással jár. Itt a kánikula, azt hiszed érdekel valakit, hogy ott rohadsz meg a 60 fokos fülkében? Külföldön megkereshetsz 6 - 800 ezer forintot is, de nem a két szép szemedért fogod azt megkapni.

2015. júl. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!