Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért vannak sok helyen...

Miért vannak sok helyen felfedtve "családi parkolóhelyek"?

Figyelt kérdés
Amikor az csak "ajánlás". Tehát semmi szabály nem vonatkozik rá, az áll oda aki akar. ez azt jelenti a gyakorlatban, hogy 90%ban olyan parkol oda, aki egyedül van, esetleg 2 felnőtt. Én a kisgyerekkel nagyon ritkán tudok ilyen helyre állni. Akkor meg minek festik fel? Ha ugyanolyan parkolóhely lenne mint a többi, valahogy engem sem dühítene, hogy nem tudok odaállni.
2015. júl. 26. 10:56
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
89%

Mert aki felfesti (üzlet) normális és családbarát akar lenni - és mivel nincs erre törvényi szabályozás - csak így tehetik meg.


A sok bunkó prosztó paraszt meg beáll oda, mert nem tud 10 métert sétálni.


A szándék megvolt, a parasztokon meg nem lehet segíteni...

2015. júl. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, 4-5 éves lányaimmal én sem tudok a bejárat közelében megállni, mert a sok gyökér simán beáll a családosba, minden következmény nélkül.
2015. júl. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a gyaloglás hossza miatt lehet szerintem, ezek nagyobb helyek, hogy kényelmesen be lehessen tenni a gyereket a gyerekülésbe, rendesen ki lehessen nyitni a hátsó ajtókat. Paraszt dolog oda parkolni, aztán hagyni, hogy anyuka szenvedjen a kétéves beszíjazásával egy szűk parkolóhelyen, de szabály nincs erre. Talán ki lehetne írni, hogy csak gyereküléssel lehet igénybe venni.
2015. júl. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, talán vigasztal, de addig nagyon jó ez a családi hely, amíg a gyerek nem tudja egyedül bekötni magát. A 4-5 éves lassan képes lesz már erre, onnantól mindegy lesz, ki tudtok szállni, be tudtok szállni a normál helyen is.
2015. júl. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
25%

Olyan nincs ,hogy családi parkoló! Mert egy magánbolt kiír akármit attól még az nem lesz kresz szabály, rendőr nem fog érte büntetni. Meg definiáljuk már a család fogalmát..1gyerek 2 gyerek, hány éves hány cm?


Én is beállok oda ha van hely és nem hozok gyereket, egyszer kérdezte valaki, akkor megmondom ,hogy most jöttem a gyerekért megvárhatja míg visszajövök vele :D


Nem kell előjogokat követelni mert van egy pulyánk, be tud az szállni, a rendes parkolóban is, van lába hogy menjen, ha meg nem lehet tökig kitárni az ajtót akkor ki kell előbb állni a kocsival és egyből lesz rá hely.

2015. júl. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 Tomcatters ***** válasza:
30%
Ez igy igaz,nehogy mar 4-5 eves gyerek ne birjon sétálni :D Mar elnézést :)
2015. júl. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 A kérdező kommentje:

Hát persze kedves utolsó, te a Tescoba jársz a gyerekért. Mert tegnap pl ott történt velem.

és egyedül vagyok a 2 évesemmel, a gyakorlatban hogy "álljak ki" hogy legyen helyem bekötni? És addig a közlekedőket tartsam fel?

pont ez miatt írtam a kérdést, mert szabályozás nincs rá, tehát bárki beállhat, csak éppen a kisgyerekeseknek praktikusabb lenne.

2015. júl. 26. 11:56
 8/69 A kérdező kommentje:

5-nek Szólt a kommentem.

és én ha gyerek nélkül vagyok, eszembe nem jutna beállni oda, mert tudom, milyen, ha gyerekkel szeretnék beállni, és nincs hely.

és nekem is van lábam, én is tudok sétálni...

2015. júl. 26. 11:59
 9/69 anonim ***** válasza:
77%

#5 + 6


Na, láthattuk az igazi bunkó prosztó parasztokat, akik a gyerekes anyukától / apukától elvárnák, hogy sétáljon, hogy ne tudja normálisan berakni a gyereket a kocsiba, de ő maga olyan lusta xar, hogy 10 méterrel többet nem tud sétálni, inkább bunkó.


Köszönjük!

2015. júl. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
21%

Igen a tescoba járok a gyerekért, mert pl ott vár bent vele a nagyanyja aki előrement. Bizonyítsd be hogy nem, állj addig ott fél lábon amíg megjövünk 1 óra múlva .

Elmondom hogy lehet megoldani,ezt a rettentő nagy problémát, berakod a gyereket ,mert nem igaz hogy nem fér be félig nyitott ajtón,kitolatsz annyira hogy a hátsó ajtót tökig kitárd és becsatolod az öveket rajta. Bár én simán be tudom csatolni az első üllésből is a hátsó övet.


Csináljuk a fesztivált akkor be kell állni hátra ahol senki nem áll, és körbe is lehet táncolni a kocsit. Tudom a gyerek nem tud járni,de akkor lehet igényelni rokkantkártyát amire van szabály és van értelme is.

2015. júl. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!