Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Parkolóhelyek száma törvényben...

Rakeem1985 kérdése:

Parkolóhelyek száma törvényben meghatározott-e egy 3 tömbből álló 3 lépcsőházas övezet esetén?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy a mai napon feljelentéssel élt velem szemben a városunk közterület felügyelete, mondván hogy az autómmal zöld övezetre parkoltam. Ami részben igaz. Az autó nagy része valóban füves területen állt. A maradék rész pedig a parkolóhelyen. Alapvetően jogos lenne az ellenem elindított eljárás. Csakhogy! A fent említett 9 lépcsőházra olyan kevés parkoló hely jut, hogyha este érek haza munkából akkor lehetetlen parkolóhelyet találnom a 3 tömb közelében kiépített parkolóban. Nem is beszélve arról hogy a kevés helyből sokat "vendég" autók foglalnak el. A kérdésem az lenne, hogy van-e bármilyen törvényi meghatározás arról, hogy mennyi parkolóhelynek kellene lennie. (Sajnos a szomszéd tömbök környékén is hasonló a helyzet. Ott sem szoktam parkolóhelyet találni.)

2014. febr. 24. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:
OTÉK
2014. febr. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az OTÉK csak az új építésű épületeknél szabályozza a parkolóhelyek számát, de az önkormányzatok ettől is eltérhetnek a helyi rendeletekben!


A régebbi építéseknél pedig nem volt meghatározva!

2014. febr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 a válaszaidból látom, hogy szakember vagy, de emlékezetem szerint az OÉSZ is tartalmazta, hogy hány parkolóhelyet kell kialakítani lakáshoz, üzlethez, stb


a kérdést én nem úgy értelmeztem, hogy meglévő létesítménynél mi szabályozza, hanem úgy, hogy amikor épült rendeltek-e hozzá parkolóhelyeket .... ami egyébként meg mindegy, merthogy a szabályzat nem igazodott a valósághoz (lakásonkénti autók száma)

2014. febr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!