Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hal az autó hátulján mit...

Hal az autó hátulján mit jelképez?

Figyelt kérdés
Legalábbis engem halra emlékeztet. elég sok autón láttam már.
2010. márc. 6. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Keresztény jelkép.
2010. márc. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%

Hal, vagy halszálka?

A halszálka a Fishbone jele.

2010. márc. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Ha jól tudom, bár száz százalékig nem vagyok benne biztos, Jónás cetjét szimbolizálja és ha igaz akkor a HIT GYÜLEKEZETE vallási csoport szimbóluma.
2010. márc. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Én úgy tudom, hogy a hitgyülisek szeretik kitenni a halat.
2010. márc. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

[link]


Erre gondolok, tolltartó márkát még nem láttam a kocsi hátán :)

Ha valóban keresztény jelkép akkor köszi ;)

2010. márc. 6. 20:44
 6/10 anonim válasza:
100%
Ez bizony az (keresztény szimbólum) és nem csak autókra van ilyen.
2010. márc. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
"A hal a keresztény szimbolikában Jézus Krisztust jelenti, ami egy ógörög nyelvű szójáték következménye. Ugyanis a Jézus Krisztus, Isten Fia, Megváltó szavak görög kezdőbetűinek összeolvasása (ιχθυς, ichthisz) görögül „halat” jelent." (Wikipedia)
2010. márc. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
58%
Bizony, a halacska a kereszténység jelképe, és jó ha láttok az autókon ilyeneteket :) nekünk is van :))
2010. júl. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
51%
A hal görögül :ΙΧΘΥΣ (Ichthys). "Ίησοῦς Χριστός, Θεοῦ Υἱός, Σωτήρ" magyarul Jézus Krisztus Isten Fia Megváltó kezdőbetűit adja ki. A keresztények ősi jelképe, már az I-II. században is használták. A jelet ma leginkább azok teszik autójukra, akik ha súlyos baleset szenvednek azt kérik, hogy valaki hívjon lelkipásztort hozzájuk. (meg sajnos a hitgyülisek is néha, pedig ők nem is keresztények, hanem olyanok, akik a zsidók felsőbbrendűségében hisznek, és az ő szolgálatukba álltak)
2013. márc. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A keresztyének jele : a hal

A korai egyházban, ha két keresztény találkozott, és jelezni akarták (titokban) egymásnak, hogy ők keresztyének:- akkor a homokba rajzoltak egy halat. Ez egy titkos jel volt (a hal), mert ha ezt a mondatot leírod görögül, hogy: "Jézus Krisztus, Isten Fia, a Megváltó" és a szavak kezdőbetűjét egymás mellé rakod, akkor ez a mozaikszó jön ki, hogy: IXOYS - aminek a magyar jelentése: HAL


Ennyi a jelentése, "Jézus Krisztus, Isten Fia, a Megváltó", se több se kevesebb, ezt vallhatja bárki felekezettől függetlenül, legyen akár katolikus, protestáns vagy valamilyen szabad gyülekezet tagja, a szimbólumot nem sajátíthatja ki egy felekezet magának, ahogy Isten sem kisajátítható (ne ítélgessük egymást, az nem a mi dolgunk, inkább magunk szemébe keressük a szálkát vagy a gerendát).


A balesetes dolog az már hozzágondolás, szerintem azok közül akik kiteszik erre nem sokan gondolnak.


A szimbólumnak közvetlenül nincs köze Jónáshoz. (persze egy-egy ember önmagának összekötheti a halat Jónás történetével, de nem ez az eredeti jelentése)

2016. márc. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!