Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek az Airbus A350...

Szerintetek az Airbus A350 vagy a Boeing 787 repülőgép a jobb?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom mind kettő Dreamliner.

2015. aug. 4. 23:35
 1/5 Tomcatters ***** válasza:
Haaat en szemely szerint a boeingot szeretem jobban ... ember központúbb :)
2015. aug. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jééézusom..ilyen hogy lehet kérdezni?

Tudod melyik a jobb? amelyik az enyém..nos az itt áll Budaörsön...igaz, csak kétszemélyes, és harminc éves, de még repül...tehát? ez a legjobb..

ezek a nagyok le sem tudnának itt szállni...az enyém akár motor nélkül is levitorlázik...nos? melyik a jobb? eltaláltad! az enyém.

ja és ez is álom...nekem legalábbis.

2015. aug. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahoj!


Ha megengeded kijavítanálak.

Csak a Boeing 787-est nevezzük Dreamlinernek, mivel ezt a nevet maga a gyártó adta neki. Ennek a repülőnek különlegessége, hogy javarészt kompozitot használtak az építéséhez, amivel a súlyát, ezzel együtt a fogyasztását tudták jelentősebben csökkenteni. (Bár kérdéses, hogy az újrahajtóművezési programok mennyivel hoznak több megtakarítást)


Gyakorlatilag a két gépet nehéz összehasonlítani, mivel mindkettő nagyjából azonos kapacitású (bár az Airbus nagyobb), a Boeing alacsonyabb fogyasztású (a súlya miatt is, viszont nem eget rengető a különbség), alkatrészeikben és karbantartásigényükben közel azonosak, bár a repülőgépszerelő ismerőseim azt mondták mindig is, hogy Boeinget sokkal jobban lehet szerelni.


Ha nem a műszaki részt nézem, az utastérben lényegében mindkettő azonos komfortot tud, viszont a bekerülési ára a Boeingnek olcsóbb, amit ellensúlyoz, hogy voltak vele komoly gondok (akkutűz-eset), míg az Airbus ilyen fricskát nem vitt be magának.


Melyik a jobb? Nehéz megmondani, alapvetően attól függ, hogy egy cégnek milyen a karbantartási háttere, mihez van bekészülve (a Boeing nem metrikus szerszámokat kíván, míg az Airbus metrikus), illetve hogy mennyire tudja kihasználni a repülőgép képességeit (meg tud-e tölteni folyamatosan egy A350 XWB-t vagy egy Dreamliner is elég). Alapvetően a mostani üzleti helyzetben jobb húzásnak tűnik egyelőre a Dreamliner.


Személy szerint a Boeinget azért szeretem jobban, mert utas szempontból is sok olyan aprósággal van ellátva, ami az Airbus standardjából hiányzik (belső térben sokkal kellemesebbek a Boeing burkolatai, világításai és az eddigi tapasztalataim alapján az ülések is).

2015. aug. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3. válaszolö bocs azt hittem dreamliner az A350-is. És köszi a terjedelmes választ.
2015. aug. 5. 08:15
 5/5 anonim válasza:
A Repülő TV Média írt erről egy nagyon jó összehasonlítást itt a link: [link]
2022. dec. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!