Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan kell beindítani az...

Hogyan kell beindítani az autót, illetve elindulni vele? Első vezetésórámra készülök, és legalább ezt tudni seretném.

Figyelt kérdés

2015. aug. 6. 23:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ültél még autóban? Kulccsal vagy újabban gombbal indul. Azt meg hogy miként kell elindulni hiába írom le attól még nem fogod tudni. Majd elmondják mit csinálj s kis gyakorlás után menni fog.
2015. aug. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Majd az oktatód elmondja, nem szégyen az, ha őszintén megmondod neki,hogy még soha nem vezettél. Az a rosszabb, ha többet akarsz mutatni, mint amit valójában tudsz. Autótol függőén lehetnek különbségek, fölösleges előre hülyeséget betanulni.
2015. aug. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Autóban ültem,csak vezetni nem vezettem. Gombos indítású. Azért kérdezem, mert nem szeretnék abszólút béna lenni. Tudom mi a pedálok neve, tudom mi a kormány, váltó, gyújtás, stb...
2015. aug. 6. 23:32
 4/12 anonim ***** válasza:
Az elso vezetesoran megis mitol lennel 'bena'. Senki sem ugy szuletik, hogy tud vezetni, te sem vagy kivetel. Hidd el, az oktato a leg-falabubb diakra is fel van keszulve - azert vannak az o oldalan is pedalok. Nem kell (sot, nem is igen szabad) oktato nelkul gyakorolni, az auto veszelyes uzem, hamar megtortenik a baj.
2015. aug. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

sikeres KRESZ és egészségügyi vizsga után, a rutin pályán első alkalommal mikor találkozol az oktatóddal, meg fogja tőled kérdezni hogy ültél e már valaha a volán mögött.

azt mondod hogy nem és kész.

amúgy is minden kocsi más, máshol vannak a kapcsolók gombok stb.

első alkalommal el fogja magyarázni mi mire való, függetlenül attól hogy vezettél életed során, vagy sem.

2015. aug. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyébként azért tűnnék bénának, mivel a csoport fele gyakorol a saját autójukon, de az én szüleim nem engedik,nehogy baj legyen.
2015. aug. 6. 23:46
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

egy korábbi kommentem, ezt azoknak akik jogsi nélkül gyakorolnak vezetni:


mikor én anno elkezdtem a jogsit, első órán az oktatóm elmesélte ő hogyan járt.

a lányával (16) kimentek a senki földjére a szántőföldek mellé "gyakorolni", mivel oktató volt, és az autó is oktató autó volt, így kevés esély lett volna hogy bármi baj történjen a semmi közepén.

kényelmesen pötyörésztek, mikor szemből megjelent egyszer csak egy rendőrségi terepjáró.

hozzátette hogy még soha életében nem találkozott földes utakon rendőrrel, de szerencséjére pont akkor jöttek mikor a jogosítvány nélküli lánya vezetett.

ráadásul egy szomszédos városból valóak voltak a rendőrök, így még kibeszélni sem tudta magát mivel ismeretlenek voltak.

lényeg, a lányát eltiltották a vezetéstől 2 évre, tehát csak 18 évesen kezdhette el a jogosítvány szerzést, az apját pedig azon kívül hogy bírósági eljárás alá vonták, és kemény pénzekre megbüntették, még majdnem elvették tőle az oktatói szakmát.

a lényeg hogy egy teljesen biztonságos környezetben vezetett a lány, de mégis engedély nélkül.

pont telibe fossák a rendőrök a körülményeket, még örülnek is ha "belebotlanak" egy ilyen lehetőségbe, tudom mert tapasztaltam már hasonlót mennyire embertelen módon járnak el, még ha a idézőjeles munkájukat is végzik.

a másik hogy haverom már gyakorlati vezetésnél járt, nem sok volt neki hátra, 5-10 óra, kiment az apjával szintén a határba vezetni gyakorolni, elkapták.

törölték az addigi összes eredményét, tehát kezdhette újra a kreszt meg minden más, természetesen újra ki kellett fizetnie mindent, plusz egy évre eltiltották a vezetéstől, és 120.000Ft-ot fizetett a rendőrségnek.

2015. aug. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A legjobb, ha saját autón nem gyakorolsz, mert nem rögződnek be rossz szokások.

Nem leszel béna, normális kezdő leszel. Elméletben nem fogod tudni ezt úgysem megtanulni.

Majd mindent elmond az oktató, és meg is mutatja.

2015. aug. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7 amúgy jól beszél.

gyakorolni csakis kizárólag magánterületen lehet.

udvarban vagy tanyán, lekerített pályákon.

ha elkapnak így gyakorlás közben, törlik minden vizsgaeredményed, eltiltanak jó sok időre, és pár száz ezerrel megkönnyítik a zsebedet is.

2015. aug. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sosem ültem volánnál az első gyakorlati óra előtt, nem is készültem.


nyilván kresz-en tanultátok a SIKK-es elindulást, elég annyit tudni. a többit majd az oktató elmondja.

2015. aug. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!