Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ez már túlzás vagy a "megérdem...

Ez már túlzás vagy a "megérdemelte" kategória?

Figyelt kérdés

Gyalogosan közeledtem egy zebra felé, velem egy tempóban jött egy 30 év körüli cigány férfi, és egy 4-5 éves kisgyerek kezét fogva mentek.(a fia lehetett)

A zebra előtt volt egy kanyarodósáv, ott nem volt lámpa, csak zebra.

Én átmentem, az apuka a kisfiával alaposan körülnézett, (még mondta is neki,hogy körül kell nézni tanító jelleggel), aztán jött egy hatalmas cseh rendszámú Toyota Land Cruiser ami nem is akart megállni, és elsodorta az apukát, pontosabban a tükrével odacsapott neki egyet az vissza is hajlott (nem láttam melyik testrészét találta el) de az apa az arcát fogta és előregörnyedve hangosan "szenvedett", aztán a Toyota megállt, a sofőr visszatolatott, és kiszólt erős akcentussal,hogy "a ku**a anyád" mire a cigány férfi kiegyenesedett, és ököllel arcon ütötte a sofőrt, majd kinyitotta az ajtót, és meg is rángatta (de nem szedte ki a kocsiból) még kiabált is vele, majd a Toyota padlógázzal elment.

Aztán mondta a fiának,hogy apa elmegy a doktor nénihez mert nagyon fáj neki.

Tőlem megkérdezte,hogy én láttam e mindent, mondtam,hogy igen, és mondta,hogy ne haragudjak ha ijesztő volt mert ő nem ilyen de majdnem elütötte a fiát, és felidegesítette,hogy visszaszólt.


Nem szeretem a cigányokat, nem vagyok elfogult, de szerintem tényleg igaza volt, és ő olyan rendesnek tűnt, ahogy a fiával beszélt, nem ismerem és nem tudom milyen ember valójában, de szerintem nagyon megérdemelte a Toyotás.


Mindez kb 20 másodperc volt, és a gyalogosok már majdnem átértek az úton, tehát nem a lelépést követően rögtön történt az eset.


2015. aug. 17. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok egy cigány barát ember de én a viselkedésük alapján ítélek el egyeseket, és az írásod alapján én jogosnak tartom hogy a cigány megbüntette a sofőrt. Persze ez igazság szerint önbíráskodás már, de valószínű hogy én is így tettem volna.
2015. aug. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan jogos a dolog, nem elég, hogy majdnem megölt egy apát és egy gyereket, még vissza is tolat, és pofázik, minthogy bocsánatot kérjen például.
2015. aug. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem tartom helyesnek az önbíráskodást. Jelen esetben is inkább lepapíroztam volna az esetet, ugyanis egy megérdemelt pofont hamarabb elfelejt az ember, mint a rendőrségi és bírósági hercehurcát. Persze, utóbbi nekem is kellemetlen volna, de inkább vállalom, ha ez az, amiből szerintem igazán tanulni fog a vétkes fél.


Ha meg elhúz a helyszínről, jól pofára is esik, mert ott már komoly büntetési tételekről van szó. Szemtanú ugye volt, rendszám, típus, személyleírás volt, sima ügy.

2015. aug. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A jog itt nem ér semmit.

Ha nincs önbíráskodás itt, akkor a gázoló megússza minden következmény nélkül.


Ha nem látta rendőrség, nem tehetsz semmit hozzáállás szüli meg az önbíráskodást. A sofőr olcsóbban megúszta, mintha hatóság látja el a baját. Közúti baleset okozása és veszélyeztetés... tipikus önző, bunkó viselkedés következtében. Naponta látok ilyet. Rendőrt nem érdekli, ha betelefonálok azt mondják, fontosabb dolguk van. Marad a pofán vágás.

2015. aug. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Aki a papírozást írta.. Szerintem még nem próbálta meg.

10 éve, én is ezt írtam volna, hogy nem őnbíráskodni, hanem feljelenteni, rendőrt hívni stb.

Néha valóban működik, de sajnos azóta azt tapasztaltam, hogy elképesztően ritkán.

Most írhatnék legalább 2-4 példát, amit személyesen tapasztaltam, hogy miért nem működik, de röviden ennyi a lényege:

Leszarják.

Pl. szív utcában 5-6 éve betörték kocsim ablakát, és kilopták a gps-t belőle. Fényes nappal, munkaidőben. Még láttam is, ahogy megtörtént, de felső emeleten voltam, és mire leértem, már a sarkon túl volt. Egy fiatal srác az utcában látta az egészet, de nem mert közbelépni. Amikor megkértem, hogy esetleg tanúként segítene e, akkor inkább elviharzott.

2 kamera is fel van szerelve, kb abban a szögben, az egyik egy hatósági, a másik egy cégnek a kamerája volt.

A hatósági kamerafelvételt elsőre NEM ADTÁK KI, mert hogy semmi közöm hozzá. (bíroság végül elrendelte, hogy adják ki, de akkor meg azt mondták, hogy nem működött, csak tudnám hogy akkor minek lóg az ott)

A második kamera felvételét odaadta nekem az ottani cég tulajdonosa, feljelentésnél jegyzőkönyvezték, de előre is mondták, hogy hiába látható jól rajta az elkövető arca, bizonyítékként nem fogják tudni elfogadni. Hogy miért nem, az mai napig nem világos számomra.

Természetesen az lett a vége, hogy nem találták meg. Plusz nekem kellett az javítást kifizetnem.. No meg csomót rohangáltam rendőrkapitányságra, a semmiért.


Ha az a srác lekevert volna neki egyet, leértem volna, és ott tartom amíg rendőrség ki nem ér. Szerintem egész máshogy ért volna vége a történetnek.


A kérdező esetében is teljesen vállalhatónak tartanám, ha durva erőszakkal kirángatják a kocsiból, és ott tartják, vagy verik, amíg ki nem ér a rendőrség.

2015. aug. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!