Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan kelnétek át Ázsián...

Hogyan kelnétek át Ázsián gyalog/tömegközlekedéssel?

Figyelt kérdés
Milyen útvonalat illetve uticélt választanátok?
2015. aug. 30. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy. Az oroszokon át baromi unalmas lenne. Délebbre pedig több mint az életed kockáztatása. Inkább sima öngyilkosság.
2015. aug. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor inkább az unalom!
2015. aug. 30. 15:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Unalmas? Szerintem nagyon is izgalmas ország Oroszország, legalábbis az európai része biztosan az.


Szóval a transzszibériai vasúton tudnád megtenni az utat. Délebbre nem igazán van minden szempontból biztonságos útvonal.

2015. aug. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bede Mártonék hátizsákos turistaként bejárták ázsiát. Az egy évnyi útról blogot írt "Khívától keletre" címmel. Érdekes olvasnivaló, és nagyon sok hasznos dolog van benne:

[link]

2015. aug. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocs, itt kezdődik:

[link]

2015. aug. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én tömegközlekedéssel már kétszer is megtettem... :) Ajánlom nagyon, sok embert meg fogsz ismerni, és kinyílik a szemed, nem az itthoni szűk látókörrel fogsz gondolkozni!


1. útvonalam: Görögország (fapados géppel csak oda út 7500 ft-ért, ha jól emlékszem... ) - Törökország - Irán - India (Teheránból Új-Delhibe repülő, mert a Pakisztáni határátlépésről a d...ogkereskedők aktivitása miatt akkoriban a nagykövetség lebeszélt. Ma már tudom, hogy f...szságot beszéltek, simán járható út az is!) - Thaiföld (Sajnos Kalkuttából Bangkokba mégegy repülőutat be kellett iktatni, bár még légcsavaros géppel nem repültem előtte, úgyhogy érdekes volt... :) Myanmarban épp akkoriban lelőttek egy újságírót, és lázongások voltak.) - Laosz - Vietnám - Kína - Mongólia - vissza Kínába - Japán.

Az útvonalam célja Tokió volt, a Kyokushin VB. (Ha már ott voltam, megnéztem a K-1 döntőt is, mivel időpontilag majdnem egybeesett a 2 esemény.) Japánban vettem egy használt biciklit, amivel elbicikliztem a Fuji hegyig, és vissza, (kb 120 km) de az már egy másik történet. :)

Tokióból repülővel jöttem haza.


Ezután 4 évvel úgy gondoltam, hogy ha már egyszer délről megközelítettem Japánt, akkor ideje északról is. Ez az útvonal így nézett ki:

Bp-Moszkva vonattal. Vlagyivosztokig szintén vonattal. Hajóval Dél-Koreában, Donghae-ben kötöttünk ki. Busszal Szöulba. Vonattal Busanba. (KTX, ajánlom! :) ) Innen simán át lehetett volna menni Japánba, de mivel megvolt a hajójegyem, ezért visszabuszoztam Donghae-be. Hajóval Sakaiminato-ba (Ez egy Japán kikötőváros.) Busszal Kyoto-ba. (Nagyon ajánlom, régi stílusú az egész város, az utcán szamurájok, és gésák is járkálnak, gyönyörű hely! :) ) Busszal Tokióba.

Majd szintén repülővel jöttem haza.


Ha van időd, akkor a kettőt egybekötve egy életreszóló élményben lesz részed! :)

2015. okt. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!