Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék a legegyszerűb...

Hogyan lehetnék a legegyszerűbben buszvezető?

Figyelt kérdés

24 elmúltam, B kategóriás jogosítványom van.

Hogyan a leggazdaságosabb? Mik az egyes kategóriás feltételei? Olvastam, hogy a D kategória, és a C+E is jó.



2015. aug. 31. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A D kat. a busz. Viszont a D kat előfeltétele a C (teherautó). D1 kategóriához asszem elég a B kat. jogsi is.
2015. aug. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbben D kategóriás jogsival.

Egyébként jó nyelvtudással, Londonban el lehet helyezkedni buszvezetőként. De ugye ahhoz gyakorlat kell, meg sok ideg.

2015. aug. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A D1 és a sima D között mi a különbség? D1-el is vezethetek buszt?

2015. aug. 31. 20:18
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

D-vel bármilyen busszal mehetsz.

D1-el csak 16+1 személyes kisbuszt vezethetsz maximum. Vagyis nem sokra jó, a cégek olyan sofőrt alkalmaznak, akik ha kell, minden busszal elboldogulnak.

D-vel az a baj, hogy alapfeltétele a C kategória. A C kategória önmagában rengeteg tanulást és utánajárást feltételez, a D kategória még nehezebb. Hosszú hónapokig elhúzódik a dolog még akkor is ha minden vizsga elsőre sikerül. Az mondják, ha 0-ról kezdel, akkor a CE és DE kategória hogy meglegyen, PÁV-al, tachográfkártyával együtt, simán benne van 1 millió forintban.

Lehet kicsit elrettentőnek tűnök, de ez van. Kitartónak kell lenned, meg legyen pénz. Megéri megcsinálni, mert jó eséllyel kapsz munkát itthon is, és viszonylag jól fizetnek (itthon is). Sok sikert!

2015. aug. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tubarózsa ***** válasza:

Ha jól tévedek D1 es jogsival 16(?) személyes buszt lehet vezetni.

Ahhoz, hogy buszos legyél kell a D jogsi ahhoz meg egy C jogsi(ahogy irtak elöttem) azon kivül kell GKI és PÁV 2 vmint 2es csoportu orvosi alkalmasság (jogsiba 102 es kód)

ha van kérdés irj nyugodtan akár privit is. Férjem buszos és én is annak készülök.

üdv 25N

2015. aug. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tehát C és D kategória mindenképpen kell.
2015. aug. 31. 22:01
 7/10 anonim ***** válasza:

-II. csoportú orvosi alkalmassági

-C kategória

-D kategória

-PÁV II

-GKI

2015. aug. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok:

Tavasszal csináltam a C+E kategóriát.

Idővel a D-nek is nekimegyek, de rutin nélkül nem akartam egyből buszozni.

Nekem ennyibe került:

PÁV II: 8.300 (+ kb. 7.000 pest oda-vissza)

II. orvosi: kb. 7.000

C kat: 236.000

E kat: 132.000

Jogsi kiváltása

GKI: 125.000

Digi sofőr kártya: 7.500

(D kat.: kb. 200.000)


Nem emlékszem már a pontos számokra, de a fentiekben összességében pár ezer forint eltérés lehet.

Érdemes körül nézni az iskolák között: az enyém például meghitelezte a a jogsit. Minden kat-nál 30.000 volt a beugró és utána megállás nélkül csinálhattad a jogsit, de vizsgára csak akkor engedett el, ha a teljes összeg be volt fizetve. Valamint kedvezményeket adott, mivel mindent náluk csináltam: az E kedvezménnyel 115.000 volt, a GKI pedig 105.000.


Ha elkezded, akkor javaslom, hogy a PÁV-ot ne halogasd. Úgy van az kitalálva, hogy egy átlag ember gond nélkül meg tudja csinálni, de a pakliban ugye benne van, hogy nem sikerül. Az oktatóm nem egy esetet mondott, amikor a muki beleőlt egy zsák pénzt a jogsiba és a végén meg nem tudta (vagy jelentős késéssel) megcsinálni a vizsgát.


Ahogy fentebb is írták: Készülj fel, hogy NEM 2 hónap. Augusztusban kezdtem el, április végén lett meg a jogsi. Május közepe környékén volt a GKI, kb. 2 hét (vagy 3) megkaptam a GKI kártyák is.

A pozitívum, hogy a kártya kézhezvételét követő napon már ültem is rá a vasamra (teher+ forgózsámolyos pót)

2015. szept. 1. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Veszprémi iroda már akkor is felvesz, ha szimplán csak egy faragatlan tuskó vagy, aki szeret a hatalommal visszaélni, és utál mindenkit.
2015. szept. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

mostanában elvileg csomó helyen leteheted ingyen az egészet ha aláírsz a cégnél 2 év munkát.

a valóság viszont az,hogy c jogsi nélkül szóba sem állnak veled,legfeljebb hitegetnek,szóval minimum azt saját zsebből kell letenni és akkor bevesznek a tanfolyamra és leteheted a d-t és a gki-t ingyen,vagyis 2 éves szerződésért.

elvileg ez a leggazdaságosabb sőt,ha a bkv-nál teszed le,akkor a tanfolyam alatt-4-6 hónap-kapsz havi bruttó 92ezret.

kresz teszt a beugró felvételin,szóval abban nagyon profinak kell lenned.

2016. márc. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!