Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet ideiglenes jogosítvánnya...

Lehet ideiglenes jogosítvánnyal külföldön vezetni?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy ha én tavaly áprilisban raktam le a jogosítványt azzal én idén nyáron vezethetek már Horvátországban? Mert ugye két éves korlátozás van az utánfutónál is azt tudom és, hogy ebbe van-e az érdekelne. Aki tud segítsen köszi csá:)
2010. márc. 12. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
még nem vezethetsz vele, majd csak jövőre :)
2010. márc. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hülyeség... Ha elmúltál 18 éves természetesen vezethetsz. A 2 éves korlátozás csak az utánfutóra érvényes.
2010. márc. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Első voltam , nézz már utána egy kicsit jobban, nem tudom nekem hogy lehet jogsid, nem vezethetsz két évig külföldön -.- te meg inkább akkor vezess, elveszik a jogsid meg meg is büntetnek.
2010. márc. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utánanéztem: "A B kategóriára érvényesített vezetői engedély a járművezető 18. életévének betöltéséig csak belföldön történő járművezetésre jogosít. A kezdő vezetői engedéllyel az "A" az "A" korlátozott kategóriára és az "A1" alkategóriára érvényesített bejegyzéssel utas nem szállítható, a "B", "C", "D" kategóriára és a "C1", "D1" alkategóriára érvényesített bejegyzéssel - a fegyveres erők kezelésében lévő járművek kivételével - pótkocsi nem vontatható. Tehát a külföldi vezetést nem a kezdő jogosítvány akadályozza, hanem a 18. év alatti életkor.


Tisztelettel:


Dr. Koszoru István "


( [link] )

2010. márc. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a helpet!!
2010. márc. 13. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!