Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért van Pest megyében Pest...

Miért van Pest megyében Pest megye tábla?

Figyelt kérdés

Az M6, M0, M1 és M7 autópályákon közlekedek gyakran Pest megyei matricával. Többször megáll bennem az ütő, amikor megye táblát látok, holott tudom, hogy nem mehettem ki a megyehatáron.

Többször indulok Érdről pl. Budapest irányába, majd az M0-án Törökbálint felé. Ezen az útvonalon is van, emlékeim szerint talán az M0-ra rátérve egy megye tábla.

Ezerszer átrágtam a térképeket, de biztosan nem mentem megye határon kívülre. Tehát a kérdés. Miért van olyan helyen megyehatárt jelző tábla, ahol nincs is határ?



2015. szept. 15. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Budapest és Pest megye közigazgatási határán miért van megyehatártábla?

Rejtélyes. Gondolom, a kínai kormány nem járult hozzá, hogy kitegyék a Kína táblát.

2015. szept. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha Pest megye táblát látsz, akkor Pest megyében vagy. :D

Akkor lenne gáz matricával, ha pl Fejér megyét látnál.

Te csak elhagytad a város közigazgatási határát.

2015. szept. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel Budapest nem Pest megye része (bár a megyének a székhelye), egyik irányban Budapest, másik irányban Pest megye jelölheti a főváros és a megye közti határvonalat.
2015. szept. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azzal, hogy Pest megyébe léptem be, feltételezhető, hogy valahonnan kiléptem. Ez lehet Budapest, vagy más megye, nekem az utóbbi lenne a gond nyilván.

A dolog érdekessége, hogy kifelé menet nem láttam sem megye, sem Budapest vége táblát, de reggel direkt meg fogom figyelni. :)

Gondoltunk arra is, hogy a közigazgatási határ miatt, de nem tudom... Kövezzetek meg, nekem Pest megyében van Budapest (még ha tudom is, hogy közigazgatásilag nem).

2015. szept. 15. 19:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért nem tűnt fel a Budapest vége tábla, mert az még az autópálya kezdeténél vagy előtt van.
2015. szept. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tényleg nincs ilyen tábla útközben, pedig figyeltem azon a környéken, ahol másik irányban Pest megye tábla van. Nem volt ez nekem annyira logikus így, de a lényeg, hogy megnyugodhat a lelkem. :D
2015. szept. 16. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!