Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért lett divat manapság,...

Miért lett divat manapság, hogy az utcákat, gyalogutakat, és egyéb utakat bitumenes út helyett térkővel vagy más kővel újítanak?

Figyelt kérdés

Mi az előnye ezeknek a köveknek?

Szerintem rondák, ráadásul nem praktikus, rengetegszer találkoztam színvonal alatti burkolattal, ami már pár hónap után mozog, imbolyog, a közöket nem töltik ki, a tűsarkú cipőket szétszedi ez a híres térkő.

Miért nem bitumenesek az utak, mint régen?

Félreértés ne essék, nem minden térkő ellen van kifogásom, családi házaknál nagyon jól mutat, de szerintem nagyforgalmú utcákon rossz ötlet, és az a bizonyos stílus, amikor eltüntetnek minden zöld területet és nyaklónélkül mindent betérköveznek, az is nagyon ronda. Kinek mi a véleménye erről a térkő divatról, ezért ettem fel a kérdést.



2015. szept. 18. 01:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A térkövezés esztétikus, ha megfelelő követ választanak, és a kivitelező is az előírásoknak megfelelő munkát végez.

Azért éli reneszánszát a térkövezés, mert arra lehet szerezni EU támogatást, a főtér leaszfaltozására meg nem...

Térkövezni nem lehet mindenhol, sétáló utcákat, tereket, illetve olyan utakat szoktak térkövezni, ahol a forgalmat is korlátozzák (30-as övezet, súlykorlátozás)


Nekem semmi bajom a térkövezéssel, bizonyos helyeken előnyösebb, mint az aszfalt, és szebb is (egyáltalán az aszfalt lehet szép?).

A városközpontot több, mint egy évtizede térkövezték, a kövek azóta is stabilan állnak, nem kátyúsodik, nyáron nincs olvadt bitumen szag.

Ami esetenként nem tetszik az a tervezők fantáziájának a szüleménye.

Példa erre a különböző színű "zebra utánzatok", de ezek még véletlenül sem fehér csíkozással lettek kirakva, kijelölt gyalogos-átkelőhely tábla pedig nincs.

A gyalogosok többsége meg van győződve róla, hogy az "zebra", ahol neki elsőbbsége van.

A KRESZ-ben viszont nincs semmi a szürke-sárga, szürke-vörös csíkozású térkövezésről, ha a tervező oda kijelölt gyalogos-átkelőhelyet álmodott, táblával is jelölni kellene.

2015. szept. 18. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

jó kérdés..én nem rajongok ezért a térkövezésért, szeretem a sima burkolatot..

egészen pontosan.. ritkán látni hibátlan felületű térkövezést.

Ráadásul sem görkorizni, gördeszkázni nem lehet, kiskerekű valamit húzogatni elég megrázó élmény..

az a lényeg, nálam sima felületű műmárvány van...még nem csúsztunk el soha...na jó, a kutya egyszer.

2015. szept. 18. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
-imádják a babák is a térkövet,százszor "szórakóztatóbb " nekik azon babakocsizni,mint a sima aszfalton ....
2015. szept. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Esztétikusabb, strapabíróbb, ha javítani vagy fel kell szedni (mert alatta közműépítés van) könnyebb és szintén esztétikusabb a javítás. Az már magyar sajátosság, hogy mindenki kenőpénzzel dolgozik az építőiparban és szemetet adnak ki a kezük közül. De ez meg nem a térkő hibája
2015. szept. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Én azt szoktam mondani, hogy valaki haverjának térkő-gyártó üzeme van :)
2015. szept. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Mert még nem próbálták,hogy milyen lelapátolni róla a havat.
2015. szept. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Támogatási rendszeréknél mostan ez a menő.

Az hogy kinek mi az esztétikus, ízlés dolga, szerintem a szürke és az összedobált tiritarka - nem az, ami direkt színes, hanem ami logika nélkül villog a képébe az illetőnek - ezerszer ocsmányabb, mint a sima aszfalt.

Az aszfalt esztétikus, letisztult dizájnos, ha igényesen van megcsinálva.

A térkő betonkocka, ami nem szebb, bár kisebb helyeken praktikus, na mondjuk, ami pl: egyes városokban van, hogy egész városrészeket, bicikliutakat, görkorcsolyaparkot (!) térköveznek, csak mert "esztétikus" - de nem praktikus, az minden normálisan gondolkodónál kicsapja a biztosítékot.

Azon a válaszon jót mosolyogtam, hogy "mert a babáknak nagy kaland a térkő" - hát ez feltétlenül szempont. :)

Az enyéimet bitumenen toltuk, nekik ugyanakkora élmény volt, állandóan nyomkodni akarták, amikor nyáron a meleg kissé bepuhította, illetőleg a bogarak is könnyen észrevehetőek rajta, szóval ez aranyos, de nem épp védhető érv. Hidd el, kérdező, EU támogatás kimegy, a térkövek is, és visszaáll egy egyensúly, ami nem térkőmentes, de nem is térkőtúltolt.


Háháháháhá - mindjárt megalapítom a térkő ellenesek ligát!

2015. szept. 19. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!