Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 3. alkalommal mégis milyen...

3. alkalommal mégis milyen szinten kéne tudni vezetni?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok és most kezdtem a jogsit. Már 3x 1,5 órát vezettem. Előtte max dodzsemben és videojátékokban vezettem autót. Eddig féltem is ettől, csak most éreztem késztetést arra, hogy megcsináljam a jogsit.


Női oktatóval vezetek, mert a férfihoz nem akartam menni(sokszor szoktak szexuálisan inzultálni, pedig nem csinálok semmit, és ettől akartam magam megkímélni).


Na már most legutóbb az Y-t gyakoroltam kisebb-nagyobb sikerekkel. A siker annyi, hogy nem fulladok le minden elindulásnál.


Az oktatónak az a baja, hogy a kuplungot nem tudom jól használni... a csúsztatásnál még elég nehezen találom meg azt a pontot amikor megy is az autó, de nem alapjáraton.


komolyan nem értem mégis mit vár, úgy hogy heti max 1x ülök autóba és kb semmi "gyakorlatom" nincs benne. Meg, hogy nekem kéne meglátni dolgokat... de azt se tudom mit kéne nézni a tükörben. Mondtam neki ezt legutóbb, de nem tudom mennyi haszna lesz.


Már az is eszembe jutott, hogy inkább hagyom egy kicsit ezt majd később folytatom, de most már csak le kéne vezetni az 580 km-t és mehetnék az első forgalmi vizsgára. Amiből biztos lesz több alkalom is.


2015. szept. 19. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valakinek egyből megy, valakinek nem. Nekem elsőre kb a kormányzást is gyakorolni kellett 5-tel. Most meg csak nézem a sok szerencsétlent magam előtt, hogy egy kanyart nem bírnak bevenni. Az hogy türelmetlenek az oktatók, meg kritizálnak az leginkább őket minősiti. Persze hát a törvényeket meg az elvárásokat sem ők találják ki. Na mindegy ne izgulj ilyesmin, majd belejösz, ha kiritizál meg szid, sz*rd le. Fizetsz azért hogy ott legyél, jogod van gyakorolni, illetve hibázni.
2015. szept. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hú, hát ha már most idegelitek egymást az oktatóddal annak nem lesz jó vége. Annó én is kifogtam egy olyat aki azért kiabált, mert bénáztam össze vissza, erre még jobban bénáztam, mire ő még jobban kiabált. Semmi értelme nem volt az egésznek, inkább autósiskolát váltottam, és kifogtam egy sokkal türelmesebb oktatót, és láss csodát mindjárt nem bénáztam annyit. Úgyhogy szerintem győzd meg, hogy legyen veled türelmesebb, plusz esetleg egy baráttal akinek van autója elmehetnétek teszkó parkolóba gyakorolni. Ez még megoldás lehet, de semmiféleképp ne hagyd abba. Hidd el, hogy ilyenkor még ki tudsz jönni a gyakorlatból és nem fogod tudni ott folytatni ahol abbahagytad. Vagy végigcsinálod most vagy kezdheted elölről legközelebb.
2015. szept. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

és mi lenne ha automata váltós autóval tanulnék inkább? mondjuk inkább a kuplungot tanulnám meg jól használni és azzal szerezni jogosítványt, mert ha meg automatával teszem le, akkor meg normál autót nem vezethetek.

De ez is csak akkor ha nagyon nem érzek rá a kuplung használatára.

2015. szept. 20. 11:38
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Menj át más oktatóhoz hátha jobb lesz.

2. Nem kell általánosítani.

3. Rég rossz ha már most nem jöttök ki. Én 3. alkalom után mentem át máshoz. Utána egy nyugodtabbat fogtam ki. (bár meg is mondtam az autósiskolának, hogy olyat adjanak mert kifogom dobni a kocsiból)

4. Nem fogsz automata váltóssal jobban járni. Ráfogsz arra is érezni egyszer, hogy hogy kell használni. Sőt később csak szívni fogsz vele, hogy "tessék vidd a kocsit!" "de azt nem vezethetem" Vagy mikor vásárolsz...

2015. szept. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!