Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Heti 1-2 alkalommal nem tudok...

Heti 1-2 alkalommal nem tudok aludni mert félek a sötétben.20 éves fiú vagyok. Tudom hogy nincs mitől félni, nem hiszek szellemekben, se szörnyekben, de este mégis attól félek hogy ha rezzen valami akkor valami szörny van ott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

szal..... néztem horror filmeket is, demár abbahagytam, csak ritkán nézek. pl legutoljáérra a démonok kozottet néztem meg. azóta kicsit ismét felélénkült ez. tudom hogy ilyen nem létezik, nappal nevetek is rajta, de este félek. annyira, hogy tegnap fel kellett a konyhában kapcsolni a lámpát. ma pedig anyukám vett nekem egy gyerekeknek szánt éjszakai fényt amit meg kell nyomni ha fényt akarok..... halál ciki volt. jártam szorongással 2 évig pszichológushoz, neki meséltem, megbeszéltük, de semmi hatása nem volt, és nem is akarok pszichológushoz járni, mert amikor abbahagytam, és magam gondoltam át a dolgokat, egy év alatt rendbejöttem, ő meg lenyelte a pénzünket....


20f


2015. jan. 21. 19:49
 1/6 anonim válasza:
A démonaidat magadnak kell legyőznöd! Miután lekapcsolod a lámpát és magadra maradsz senki nem tudja elűzni őket csak te! Én azt mondom későn érő típus vagy és majd kinövöd mint minden gyerek!
2015. jan. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
MÁRNEMVAGYOK GYEREK! HÚSZÉVESVAGYOK!
2015. jan. 21. 20:09
 3/6 anonim ***** válasza:
A tudatalattid mi den zörejt a horor filmekhez köt. Ilyenkor nyugtatgasd magad hogy minden oke,nincs ott semmi.
2015. jan. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Igen, olvastam, hogy már 20 éves vagy... és még félsz a sötétben... akkor most mi is van???

nem hencegésnek szánom, de tizenéves koromban sötétedés után mászkáltam a környékbeli mezőkön és amikor horrorfilmet néztem nem kellett lámpánál aludnom. Nem állítom, hogy nem tett rám nagyon is ijesztő benyomást egy-egy film, de azért a lámpánál alvós korszakból már akkor kinőttem. A félelem természetes dolog, főleg a sötétben mert az ember elveszíti egyik legfontosabb érzékszervét és védtelenebbnek, elveszettebbnek érezheti magát. De, hogy egy 20 felnőtt lámpafénynél tudjon csak elaludni... már bocsi, de az nem éppen felnőttes viselkedés. Nem mondom, hogy a felnőttek nem félhetnek a sötétben, de azt nem egy horrorfilm hatása miatt érezhetik. Engem pl az rémisztene meg ha éjszaka hallanám, hogy matatnak a zárral odakint vagy valaki jár az udvaron, de ettől még nem alszok esténként lámpafénynél!

Én elhiszem neked, hogy már nem vagy gyerek... ha lekapcsolod a villanyt. ;)

2015. jan. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem fogom lekapcsolni mertt félek a sötétben, vagyis lefogom kapcsolni mert már van éjjeli fényem! anyu vette pont emiatt. de neharagudj de 18 éves kortól márfelnőtt valaki.... én HÚSZ érted? H U Z S vagyok!!!
2015. jan. 21. 22:20
 6/6 anonim válasza:
Nem haragszok! Igen, értelek! Már mindent értek! ;)
2015. jan. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!