Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ausztriából kaptam egy bünteté...

Ausztriából kaptam egy büntetést miszerint 2014.12.22-én 50 km/h helyett 63km/h-val mentem. Be kell e fizetnem?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom most tavasszal fogadták el, hogy külföldieknek is kiküldik az osztrákok a büntetéseket, de miért küldenek ki nekem 2014-es tavalyi büntetést? Visszamenőleg meddig küldhetnek ki? Kell nekem ezzel foglalkoznom vagy hagyjam a francba?

2015. szept. 21. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztos van a levélben egy ügyintéző név meg telefonszám!Elvileg ezek nem évülnek el és muszáj vagy befizetni,de én biztos felhívnám őket,hogy ezt ők sem gondolták komolyan,hogy tavalyi(lassan egy éves)gyorshajtást akarnak veled befizettetni!Mindenesetre járj utána a dolognak,mert ha legközelebb megint ausztriában jársz és egy rutin ellenőrzésnél kiderül,hogy tartozásod van,addig nem fognak tovább engedni amíg ki nem fizeted ott a helyszínen!Meg amúgy is rohadt kellemetlen az ilyen!
2015. szept. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem az interneten, és 2014.május.21-től visszamenőleg adják ki az adatainkat a hatóságok, így biztosan kapok még majd párdarabot :D Azért ez mondjuk pofátlanság, hogy 1 évre visszamenőleg küldik a felszólítást, hogy fizessem be. De még csak nem is ajánlva küldték. Aki nem tud németül, az fogja és kidobja a kukába, de amúgy egy vicc. Képzeld el, hogy nem beszélsz németül mész át Ausztrián leállítanak, aztán magyaráznak neked ott, hogy fizessél be ennyi meg annyi pénzt mert tartozásod van, te meg nem tudod, hogy mi van most. Aztán ha meg nem fizeted be elvisznek, a kocsidat meg lefoglalják... A másik eset amire gondolok, hogy átadják Magyarországnak aztán itthon behajtják rajtad, azért ez egy nagy patkányság már, hogy 1 évre visszamenőleg lehúznak.
2015. szept. 22. 00:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értek azzal,hogy ez így nagyon aljas....még jó hogy a múlt évezredből nem küldenek csekket....amúgy ha jól tudom sajnos semmi képpen nem fogod tudni megúszni,mert aztan ha nem fizetsz az osztrak hatosag atadja magyar behajtasra a dolgot,de ha jol emlekszem ebben az esetben nincs olyan hogy ha nem fizetsz akkor raterhelik a hazadra vagy levonjak a fizudbol esetleg kivonjak az autot a forgalombol(bar mondom ezt nem vagom egeszen pontosan) viszont igy marad az,hogy ha barmikor megfognak ausztriaban akkor majd ott kerulsz eleg kellemetlen helyzetbe!!en tovabbra is azt monndom hogy hivd fel oket,mert ez igy nagyon aljas!
2015. szept. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Rosszul emlékszel, a külföldi hatóságok akár behajtócéget is megbízhatnak. Szóvak ha nem fizeted be, előbb utóbb inkasszó lesz a számládon vagy jelzálog a házadon. Márpedig az nagyobb szopás, mint most befizetni a csekket.


És nem, nem lehetsz felháborodva, kedves kérdező. Ez egy friss együttműködés, nyilván nem indult flottul, de bizony te voltál a marha, amikor nem tartottad be a szabályokat. Kár ezen háborognod, mert igazad az nem lesz.

2015. szept. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Természetesen én hibáztam és vállalom érte a felelősséget, ezzel nincs is semmi probléma viszont engem az nem érdekel, hogy milyen megállapodás, ez legyen az ő problémájuk, hogy nem képesek időben kiküldeni, ne az enyém. Ha hibázok akkor ne egy vagy másfél évre visszamenőleg küldjék ki a csekkeket hanem a lehető leghamarább, a jó isten se tudja, hogy hány ilyet fogok még kapni, és az pofátlanság, hogy egyszerre akarják behajtani rajtam majd, rövid időn belül.
2015. szept. 22. 16:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkorrekt egy év múlva kiküldeni a büntetést - erre nem lehet elfogadható magyarázatot kitalálni!

Úgy látszik, már a sógoréknál is beindult a lenyúlási ciklus!

2015. nov. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azóta kaptam még párat, az igényük feltehetően jogos, de nagyon raffináltan van kirakva az ötvenes tábla először van egy 60 tábla és ha nem veszed észre az 50-eset akkor fizetsz.
2015. nov. 4. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!