Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A különböző parkolásokkor...

A különböző parkolásokkor hova kell nézni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy azért van az oktató hogy megtanítsa megmondja de semmit nem mond csak kiabál hogy ezt már elmondta nem leszünk így jóba ha makacskodok de hát ha egyszerűen semmit nem magyaráz.... még azt sem hogy mikor kell elkezdenem tekerni a kormányt, mit hova kell nézni hogy ne menjek semminek hogy használjam a tükröt mikor hova forgassam a fejem... csak mutat az ujjával ha tekernem kell a kormányt meg morog hogy forgassam a fejem de mi lesz majd vizsgán vagy majd egyedül??!!

Segítenétek elmagyarázni hogy merőleges illetve párhuzamos parkolásokkor hova nézzek mit és mikor kell nagyjából elkezdeni tekerni a kormányt? Tudom sok mindentől függhet de ez jó alap lenne nekem. Gondolkodtam az oktatóváltáson de sajnos fizetni kell érte nem is keveset amire most nincs keret.

Előre is köszönöm annak aki próbál segíteni aki pedig rosszindulatú az ne írjon. Minden más megy csak a parkolás nem hát ugye nő vagyok.....


2015. szept. 22. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Ki mondta neked, hogy az oktató leváltásáért fizetni kell?

Nem kell fizetned semmit, és az iskola köteles tudomásul venni, hogy a jelenlegi oktatóddal nem vagy megelégedve.

Sőt, az is lehetőség, hogy iskolát is váltasz, nem csak oktatót, azért sem kell fizetned, köteles kiadni az iskola az áthelyezési dokumentumot.

Ha neked az iskolában mondták, hogy fizetni kell az oktató váltásért, hazudtak...


A parkolásokat lépésekre lebontva tanítják az oktatók, de nem egyforma séma szerint, különböző technikák vannak.

A youtube-n vannak fent videók a különböző parkolásokról, de én pl. amikor vezetni tanultam, teljesen másképpen tanította az oktatóm, nekem nem volt segítség a videó, azok inkább bekavartak.


Első lépés a parkolóhely közelében a jelzés, aztán megfelelő oldaltávolság tartás, lassítás, és igen fontos az a pillanat, amikor a kormányt el kell kezdeni tekerni.

Ezekbe konkrétan azért nem megyek bele, mert amint írtam, erre különböző technikák vannak, nézz meg néhány videót a youtube-n.

Pl mi soha nem alkalmaztuk a balra előre parkolásnál az "elrontós" technikát, de az is működik (ráfordul a mögötte állóra, vissza tolat, beáll)

2015. szept. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egyik ismerősömnek 16000 Ft lett volna a váltás de ő se fizetett.... nehezen de meglett neki a jogsi most meg egy barátja tanítgatja pedig ő pasi...

Igen nézegettem a videókat youtube-on de azok nem igazán segítettek sajnos azért írtam itt. Hát én nem vettem észre hogy részekre bontva oktatnák a parkolást sőt pl nálam az utolsó 2-3 órára lett időzítve de mivel kell a km-t is nézni vehetek még plussz órát....

2015. szept. 22. 16:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Sokszor leirtuk már, hogy a 30 óra kötelező vezetés nem azt jelenti, hogy utána következő vizsgázni. Átlagosan 45-50 óra vezetés után sikeres a vizsga - van akinek több kell, másnak kevesebb is elég.

Ez persze nem mentesíti a rossz oktatót. Megismétlem: az oktató váltásért iskola váltásért nem kérhetnek pénzt a tanulótol kivéve ha kedvezményés tanfolyamra fizetett be - tipikus példa arra hogy lesz az olcsóság drága.

Ha neked a videók nem segítenek egy leírás sem jobb, azt valójában csak úgy tudod megtanulni ha az autóban ülve elmagyarázzák, megmutatják, aztán sokat gyakorlod... ha erre az oktatód nem képes váltanod kell, a vizsgán kötelező lesz parkolni, megfordulni

2015. szept. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne butaskodj, allj ki magadert es harcolj, es ne fordulj hanyatt megadva magad, hogy "de a haverom is valtani akart es 16ezer...." Bemesz az iskolaba, odaallsz a nocihez (vagy a bacsihoz) es illedelmesen, tisztelettudoan de eleg hatarozottan megmondod, hogy nagyon becsulod az oktatodat, irto jo fej ember, de sajnos ahogyan tanit az neked nem megfelelo es kersz egy masik oktatot.


Bemesz a fodraszhoz, elkezdi vagni a hajad, latod hogy nem lesz jo vege, de hagyod hogy befejezze? Ugye hogy nem? A kulonbseg, hgoy itt mar elore kifizettel x orat a fodrasznal meg utolag fizetsz, de ott is a TE penzedrol van szo, ha nem olyan szolgaltatast nyujtanak ami neked megfelel, akkor valtani kell.


Hiaba irunk le regenyt, hogyan parkolj, ezt nem lehet konyvbol megtanulni. 20+ eve vezetek, mindig is jol parkoltam, de amiota megvan a nagy, ketajtos kocsim, valahogy mindig elbenaztam a jobbra/hatra parkolast padkahoz.


Ven fejjel most tanultam meg hogyan kell elsore berakni a kocsit, es nem volt ciki a paromtol segitseget kerni. Feltem a kocsit ezert mindig ovatoskodtam, de a parom megmutatta, hogy ennel a kocsinal melyik reszt kell neznem, es amikor az a resz elhaladt a masik parkolo auto mellett akkor forditom a kormanyt es kesz.


Vagy megkered apukadat hogy menjetek parkoloba probalkozni, gyakorolni, vagy levaltod az oktatot.


Nagyon regen tanultam, de emlexem az oktatomra, mikor mondta, most tekerd a kormanyt, ne felj tole, tekerd-tekerd, lassabban, most kis gaz, kesz :)

2015. szept. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Válts minél előbb oktatót olyanra, aki tényleg tanít!

Egy fontos dolgot ne felejts el: Te vagy a megrendelő, ő a szolgáltató. Az étteremben sem kérnek pénzt azért, mert nem ízlett az étel, s a desszertet inkább máshol eszed meg.

Ez pont ugyanaz.

Elvben akár minden órát más iskolában is letudhatnál.

2015. szept. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Beviz Elek ***** válasza:

Az lenne a legjobb, ha egy baráttal, családtaggal kimennél valahová parkolgatni.

Nem az a lényeg, hogy egy adott autónál mit kell nézni, az nem segít ha átülsz egy teljesen másba. Az autó viselkedését kell megtanulnod, ennek az alapja pedig mindegyiknél ugyanaz.


A hátsó kerekek csak forognak, az első fordul is. Ezt hagyják sokan figyelmen kívül, így meghúzzák a kocsi oldalát, felakasztják a küszöböt és megpadkázzák a hátsó kereket.


Belemész egy jókora tócsába, kanyarodsz kettőt, majd megnézed hogy hogy kanyarodik a kocsi. Látni fogod, ahogy a hátsó levágja a kanyart és azt is, hogy mekkora távolság szükséges a 90fokos beforduláshoz.


Akár tolatsz, akár előre mész, mindig az elejével tudsz korrigálni, a hátsó kerekek az elsőket "követik". Tehát egy merőleges parkolásnál sosem az számít hogy az eleje beférjen, azt kell kiszámolnod hogy a hátsót hová akarod tenni. Párhuzamosnál ugyanígy. A jobb hátsó kereket berakod a padkától 15-25cm-re, balkormány (nézve hogy az elejével ne menj neki a másiknak), majd az első kerekeket is berakod. A kiindulási szögtől függően picit a hátsó is beljebb kerülnek, így éred el az 5-15cm-t.


Ha a hátsót jó helyre tetted, az előtted állóig van 10 centid, akkor vígan berakható, már csak az elsőket kell betornázni (bal hátra-jobb előre...).


Merőleges tolatásnál szintén ez a helyzet. Ne az elejét nézd, hanem a hátsó kereket. Jobbra tolatásnál betekered jobbra, melletted álló kocsi elejét követve tolatsz. A lehető legjobban kanyarodj rá, de tükörből figyeld hogy ne húzd meg. Ha tartasz 4-5 centit, amint a hatsó kereked közepe a kocsi sarkát elérte, teljesen alászeded és tolatsz. Ha a kerék nagyon eltávolodik a parkolóhely vonalától, akkor kicsit balra előre mész és jobbra hára folytatod. Bal-jobb kormánnyal tudsz játszani hogy teljesen középen legyél. Amint szép egyenesen állsz, egyenes kormánnyal folytatod.


Rohadt egyszerű egyébként, csak rá kell jönni a viselkedésre. Ha ez megvan, egy zsebkendőnyi helyre is begyömöszölöd. Tudom ajánlani az ingyenes 3D parkolós játékokat (androidra millió van), természetesen nem teljesen élethű, de arra megfelel hogy ráérezz.

2015. nov. 20. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!