Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sürgős! A parkolójegy lejárta...

Sürgős! A parkolójegy lejárta után mennyi idő után büntethet meg az ellenőr?

Figyelt kérdés

14:31-kor lejárt a parkolójegyem, 14:37-kor megbüntettek.

(Gondolom ott szobrozott a roh***k, én 39-kor értem vissza a kocsihoz)


Viszont ezt írják, ami számomra nem egyértelmű:


"Ön megszegte a közterületi parkolás rendjét szabályozó rendeletet (..........) mely szerint ha a jármű díjfizetés (...........) alá eső területen díjfizetés nélkül várakozik, vagy a kifizetett várakozási időt egy óránál rövidebb időre történt fizetés esetén 5 perccel, egy órára,vagy annál hosszabb időre történt fizetés esetén legalább 15 perccel túllépi a várakozási esetenként egy órai várakozási díjat, valamint pótdíjat kell fizetni"


Ez most mit jelent?Azt,hogy 15 percenként +1 órai várakozási díjat kell fizetnem?

(gondolom,hogy nem úszom meg, mert az a féreg kivárta a 6.-ik percet, és biztos tudja a dolgát, de mégis mit jelent az a 15 perc?


FONTOS még:

Pótdíjazás oka: JEGYE ELLENŐRIZHETETLEN


Ez teljességgel kizárt, mert ott volt a műszerfalon, 100%,hogy ellenőrizhető volt, hisz nem várta volna meg,hogy 37-et üssön az óra, mert tudta,hogy 31-kor jár le, és úgy nincs meg az 5 perc, ekkora véletlenek pedig nem léteznek.


2015. nov. 4. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ellenőrizhetőséget, nyilván, nem tudom sem vitatni, sem megerősíteni.


A +5 és +15 perc, az türelmi idő. Ha 1 órától rövidebb időre vettél jegyet, akkor 5 perc késésig még nem büntetnek. Ha 1 órától hosszabb időre vettél jegyet, akkor pedig a lejárta után még 15 percig nem büntetnek.


Ha ezektől többet késel, akkor a büntetés: 1 óra díja + pótdíj.

2015. nov. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

- A parkolójegy lejárta után mennyi idő után büntethet meg az ellenőr?


- Megválaszoltad magad: egy óránál rövidebb ideig érvényes parkolóidőt 5 perccel lépheted túl, az egy óránál hosszabb ideig érvényes jegyre 15 perc a türelmi idő.

Azzal jogi úton nem tudsz védekezni, hogy az ellenőr már a parkolójegy lejártát követő hatodik percben intézkedett.

2015. nov. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Azt jelenti, hogy ha egy óránál kevesebb időre vettél jegyet, akkor 5 perc a türelmi idő, ha egy óránál több időre, akkor 15 perc a türelmi idő.

A PARKOLÓŐR, aki se nem féreg, se nem r*hadék, csak szimplán a munkáját végző ember, azért büntetett meg, mert te lejárt parkolójeggyel parkoltál. Még jó, hogy "kivárta" a 6 percet, mégis mit kellett volna csinálnia, elsétálni nyugodtan, mikor te az autó közelében se voltál még, a jegyed meg 5 perce lejárt? Vagy mégis mit képzelnél el a kis álomvilágodban?

Lejárt a jegyed. Nem voltál ott. A parkolóőr megbüntetett. Mert ez a dolga, te meg nem értél oda időben. Akár tetszik, akár nem, ez a büntetés jogos volt, ne hőbörögj. Kifizeted szépen a pótdíjat, legközelebb meg majd odafigyelsz. És tanuld meg tisztelni a másik embert, különben egész életedben csak sz*rt fogsz kapni a nyakadba.

2015. nov. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem sem jogos a felháborodásod. Egyértelmű, meddig tart a jegyed érvényessége, ahogyan azt is meg kell értened: a korrupció elkerülése érdekében a felügyelőknek muszáj jutalékot fizetni. Innentől kezdve sem a rendszerben, sem.a helyzetben nincs semmi felháborító.
2015. nov. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jaj ne kezdjük már ezt az álszent parkolóőr védelmezést...mindenki kiakad ha megbüntetik, nekem 5 plusz 2 percen múlott az egész, ez külön dühít, és az is,hogy tudom,hogy ott posztolt a kocsi mellett,hogy rávágja a büntetést, mert a behajtás volt a cél.Egymillió hely volt még, senkitől nem foglaltam.

Mehetett volna még egy kört, és ha akkor is ott vagyok b***on rá egy tömb csekket.

Nem "bliccelni" akartam, meg ingyen élni, hogy én ott parkolok más meg fizet..azt hittem 10 perc alatt végzek, és így is 20 percre vettem a jegyet, az a 2 perc késés meg...tudom,hogy itt mindenki tökéletes, és másodpercre pontosan ott lettetek volna a kocsi mellett, de én sajnos tök átlag ember vagyok.

Ezen kívül azt állítja,hogy olvashatatlan volt a jegy...akkor miért várt 37-ig?Honnét tudta,hogy akkor telik le az 5+1 perc?

Ez a pénzbehajtás ezerrel című rovat, neki ettől nem lesz több a fizetése, és nincs belőle haszna, ezért egy roh***k, mert ez okoz neki örömöt.

2015. nov. 4. 19:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha egyszer infarktusod lesz, és a mentő csak 2 perccel később ér ki, mint kéne, meghalsz. Ennyit a percekről.


Mert az őr 60 percet várt ki 5 kelyett, te 8 perccel később érkeztél. Mennyit kellett volna várnia? 9-et? De ha 9-et várt, és te 10 perc késéssel érkeztél, akkor miért nem várt 11-et? Hol a vége.

Maximálisan toleráns volt a parkolóőr, nem sajnállak.


Amúgy otthon teknőben mosol, és faszenes vasalóval vasalsz? Mert hogy bő egy évtizede már mobilról is lehet jegyet venni, vissza sem kell menni az autóhoz.


Ja tudom, épp egy pincében voltál egy Faraday-kalitkában, ahol nincs térerő.

Á nem, nem is.... sajnáltad a mobil parkolás kényelmi felárát, hiszen abból 2 deci benzint lehet venni.

2015. nov. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Fehér Zalán válasza:

Tudom már nem segít, de a jövőben lehet jól jön az infó!


[link]


Illetve esetleg keress valakit a környéken akinek volt az adott időre érvényes jegye, kérd el és aztán majd azt mutasd be! ;-)

2016. jan. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!