Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elvették a napokban a B...

Elvették a napokban a B kategóriás jogsimat mert találtak egy kis alkohol szintet! Vezethetek kismotort igy? Mert úgy hallodtam, hogy igen!

Figyelt kérdés
Kérdés adott!
2015. nov. 10. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vezethetsz.
2015. nov. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Semmilyen kategóriájú vezetői engedély köteles járművet nem vezethetsz! Ez nem csak egy kategóriára vonatkozik hanem az összes többire is! Neked meg mindenki másnál egy kártyán van rajta milyen kategóriákat van jogosultságod vezetni. Én ismerősömet A1 kategóriával kapcsolták le és benne is találtak némi alkoholt és bizony ugrott a jogsija, neki mondta is a rendőr hogy ezzel a B kategóriát is felejtse el egész nyugodtan. 10 hónapra vonták be a jogsiját plusz 200 ezer Ft bírság és feljelentés. A jogsiját bírósági úton vonták be neki tehát nem azonnal, addig vezethetett B kategóriával, vezetett is de nem dicsérték volna meg érte ha elkapták volna.


Persze mondták neki hogy ha elkapják hogy jogsi nélkül vezet más kategóriát akkor még további 2 év eltiltás és szigorított vizsgával kapja majd vissza az egészet újra kell tennie még a B-t is ha így lesz. De mivel kibírta a 10 hónapot visszakapta a jogsiját miután befizette a bírságot is amit részletekbe fizetett. Nem érte meg neki mert ő nagyon nagy részt a vezetésből élt és bizony arra az időre az állását is elvesztette és csak minimálbérért dolgozhatott kisegítőként meg takarítóként a raktárba, ez a főnöke jó indulatának volt köszönhető.

2015. nov. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én is kivárom az ügyvédem azt mondta mivel első esetem volt nem sok alkoholszintel és hogy semmi dolgom nem volt még a törvénnyel el tudja intézni hogy 3 hónap körüli eltiltással megússzam! Viszont a pénz büntetésre nekem is 200 ezer ft körül mondta! Hm!
2015. nov. 10. 17:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Ügyvéded szóhasználata érdekes. Vagy téged ver át, vagy együtt kenitek meg a hatóság emberét. Egyik sem jó.

Az nyilvánvaló, hogy egy kamionnal sokkal súlyosabb balesetet lehet okozni, mint rollerrel.

De amikor alkoholos befolyásoltság miatt elveszik a jogsit, akkor a vezetéshez való viszonyodat értékelik negatívan, nem ezt, mekkora nagy baj lehet belőle.

Tehát semmit sem vezethetsz.

2015. nov. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!