Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Melyik a helyes lépés az...

Melyik a helyes lépés az alábbi helyzetben a, KRESZ szabályok szerint?

Figyelt kérdés

Új KRESZ módosítással találkozom:


Eddigi tudásom szerint a bicikli út a bicikliseké, a gyalog út a gyalogosoké. A bicikliseknek sárga négyzetek voltak az átkelőhelyen zebraként a gyalogosoknak fehér aszfalt színű sávok.

A bicikliseknek a bicikli út meghosszabbított vonalában a szemközti bicikli út folytatása közötti autóúton kelhettek át a gyalogosok a járda meghosszabbított vonalában a szemközti járda folytatásával kellhettek át. Azért mondom múltidőben mert értelmezni próbálom az új táblát miszerint a biciklit át kell tolni az úttesten.

Ha én leszállok a biciklimről a bicikli úton és elkezdem tolni gyalogosnak minősülök vagyis törvényt sértek ha a bicikli út meghosszabbított vonalában tolom a biciklit akkor a bicikli úton gyalogolok. Amennyiben nem található bicikli út és 1,5m szélesebb a járda akkor a járdán vagyok köteles közlekedni biciklimmel, amennyiben keskenyebb 1,5m-nél az autóúton, kivéve ha főútvonal mert akkor tolnom kell. Baján kevés járda van 1,5m alatt így tehát biciklizhetek. A lényeg hogy ezeken az utakon is kötelez egy tábla hogy toljam a biciklit az úttesten akkor az a biciklist akadályozza szabad célja elérésében, és szabály sértésre kényszeríti, egyes esetekben veszélyezteti a biciklist,: egészségi állapotára tekintően, és ha elsőbbség kapott és megáll hogy leszálljon: az autóst megzavarhatja és balesetet okozhat. Jelenleg a tábla betartásával Akadályoz veszélyeztet és zavarja a forgalmat kockázatos lépéssel kényszer balesetet okozva. Amúgy a KRESZ szerint a legnagyobb baleseti faktort a biciklis jelenti. Köszönöm válaszát előre is.

__________________

Tehát a kérdés:

Hogyan közlekedjek a bicikli út felfestéssel jelzett meghosszabbított vonalában az uttesten át?

A tábla szerint tolva? Megszegve a bicikli út szentségét; vagy a KRESZ szerint Biciklivel. Megszegve a tábla szentségét? Melyik a kisebb bűn?



2015. nov. 16. 19:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%

Vannak olyan átkelőhelyek, amikről te beszélsz, ami sárga csíkos. Ez a biciklisek úgymond átkelőhelye, itt a biciklisnek le kell szállni a bicikliről, és úgy kell áttolni a biciklit. Mint ahogyan a sima zebrán is úgy van csak elsőbbsége a biciklisnek, ha áttolja a biciklit, tehát gyalogosan megy át és nem úgy, mint a többség, hogy átbiciklizik a zebrán.

És az ilyen sárga csíkos helyen a biciklisnek van úgymond szabad útja, az a bicikliseknek átkelő hely, ott a gyalogos elviekben elsőbbséggel nem mehet át, mert az nem zebra, tehát nem gyalogosátkelő, hanem a bicikliseké.

2015. nov. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

"értelmezni próbálom az új táblát miszerint a biciklit át kell tolni az úttesten."


1.) Nincs ilyen tábla a KRESZ-ben.

2.) Van ahol kitettek ilyen táblát, de ott nincs kerékpár út, és a kerékpárosokat figyelmeztetik a zebrán való szabályos átkelésre!

3.) Ahol van kerékpársáv átvezetés, ott továbbra is azt kell használniuk a kerékpárosoknak, de ott nem kell leszállni.

2015. nov. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
2015. nov. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Ez egy jó kérdés! Már két ellentmondás!

A kérdésem tartalmazta hogy gyalogátkelőhelyen gyalogosan kell átkelni. Innentől kezdve az első válaszoló nem a kérdésre is adott választ!

2015. nov. 16. 20:00
 5/21 anonim ***** válasza:

Itt van kerékpársáv átvezetés, nem kell leszállni a kerékpárról, de nincs elsőbbséged, mert ott a STOP tábla:

[link]


Itt is áttekerhetsz, de itt pl. neked van elsőbbséged:

[link]

2015. nov. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
23%

Első vagyok, miért is nem a kérdésre válaszoltam?

A bicikli úton, ahol van az a bizonyos sárga csíkos felfestés az úton, ami átvezet az úttesten, ott a biciklisnek van csak elsőbbség, gyalogosnak nem, mivel az nem zebra, nem gyalogosátkelő. És akkor úgy haladsz át szabályosan biciklivel, ha áttolod az úttesten.

Ha pedig nincs biciklis átkelő, az a bizonyos sárga csíkos felfestés, akkor csak a zebrán, vagyis a gyalogosátkelőn tudsz átmenni, viszont itt meg csak a gyalogosnak van elsőbbsége és a biciklisből úgy lesz gyalogos, hogy ha leszáll a bicikliről és áttolja a biciklit és nem felülve a biciklin áthajt, mert akkor ott nincs elsőbbsége és szabálytalan is.

2015. nov. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Miért nem egy olyan táblát csináltak ami azt jelenti:

Állj elsőbbségadás megvárása kötelező! Mert akkor a biciklis lassítana ameddig a kocsi teljesen meg nem áll és nem int az átkelésre esetleg letett lábakkal újra neki indulna a gyorsabb haladás érdekében. Így nem kellene perceket várni míg a papa leszáll és áttolja a kerékpárt.

Anyám túlsúlyos emiatt csak biciklivel tud közlekedni és erős bicikli kell neki amire nehezen tud felszállni leszállni így az idő 100m átkelő hely a kórházig. Így nem tud bejutni a betegsége miatt az idő is sürgeti és az állapotára tekintően kapaszkodás nélkül nem tud leszállni könnyen. Én mozgássérült vagyok egyetlen gyors közlekedési eszközöm a bicikli mely nélkül 10 perces út 1:15:00 időbe telik gyalog ha le kell szállnom 45 percre nől a 10 perces út. Valamint kockáztatom egészségemet. Mi ilyen esetben a teendő helyes megoldás ha 100m térfigyelő és több járőr van kihelyezve az új táblákhoz?

Én mindig megvárom az elsőbbségem és figyelmes vagyok, de ezután semmit nem ér!

2015. nov. 16. 20:11
 8/21 A kérdező kommentje:
Első válaszoló bocsánat kicsit ingerült vagyok az új kresz módosítások miatt. Sajnos az egyik betegségem szabálycentrikusságot okozz és idegösszeomlás kapok ha nem tarthatok be egy szabályt valami oknál fogva. Márpedig ha én kiborulok akkor veszélyes vagyok.
2015. nov. 16. 20:15
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt, nem van kerékpáros zebra. Már ezt hibásan írod. A sárga felfestés szerepe a következő kettő:

1. Bringást tájékoztatja arról, hogy az a kerékpárút/sáv, amelyen halad folytatódni fog az útkereszteződés után.

2. Autós figyelmét felhívja arra, hogy ott kerékpárosokra számíthat.

Semmi több.

Nem kell leszállni ott a kerékpárról. Illetve akkor sem lesz elsőbbséged ha leszállsz, s áttolod a kijelölt gyalogosátkelő mellett.

Szőrnek hasogatásának tűnhet, de ha a fehér csíkozáson tolod a bringát elsőbbséged van. Ha mellette, akkor nincs.

2015. nov. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

9-es vagyok, s írnék még valamit hozzá.

Nem tudom, milyen tábláról írsz. Ezért megnézetem a jogtárban a rendeletet. Megnéztem az összes táblát, s szövegben is keresgéltem. Nem találtam semmi olyant, amiről írsz.


Még valami. Tegyük fel, hogy van olyan tábla kerékpárúthoz, kerékpársávhoz, amelyik arra utasít, hogy szállj le, s told át. Ha létezne ilyen, akkor azt a kerékpárúton/sávon tehetnéd meg.

2015. nov. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!