Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha eddig nem ment a vezetés,...

Ha eddig nem ment a vezetés, már nem is fog?

Figyelt kérdés
5 éve van jogsim, majdnem 4 évig alig vezettem. Utána iskola és munka miatt muszáj volt kocsival közlekednem, 1 éve szinte minden nap vezetek, mégis béna vagyok. 3x majdnem balestet okoztam előzésnél, figyelmetlen vagyok, majdnem nekimentem zebránál 1 kocsinak, mert nem vettem észre, h megállt, gyalogosokat is ki "akartam" lapítani. Vezetni kis kocsival tanultam, azóta az apám kocsiját használom, ami sedan és elég hosszú. Parkolni nem tudok vele. Hiába parkoltam már 1 csomószor, mindig a szerencsén múlin csak, hogy sikerül-e. De általában nem, úgyhogy, ha kicsit szűkebb a hely, meg se próbálok beállni. Tolatásnál nem tudom, hogy meddig mehetek, így saccra megyek. 1x nekikoccantam 1 kőfalnak, mert az hittem, hogy még van hely és 1x tükörrel nekimentem a garázsajtónak. Már utálom a vezetést, féltem a saját testi épségemet és másokét is, de minden ismerős, rokon erőlködik, hogy majd menni fog meg örüljek, hogy van jogsim stb. Szerintetek érdemes kínlódnom, van rá esély, hogy jobban fog menni, ha eddig se jött össze?

2015. nov. 18. 10:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Fél óránál hosszabb ideig nem tudok koncentrálni, utána elkezdek hibázgatni. A leghosszabb utam 160 km volt, de majdnem az árokban kötöttem ki.
2015. nov. 18. 10:06
 2/11 anonim ***** válasza:

Még mehet, csak óvatosabban, kisebb autóval. Szerintem vegyél egy Suzuki 3 ajtós GLS-t városi vezetésre.

Persze ez nem azt jelenti, hogy onnantól kezdve bárminek neki mehetsz, mert nem dodgem, de a Te esetedben az apád autója még plusz stressz. Hidd el egy saját, olcsó autóval megszeretnéd. De főleg a hangsúly a sajáton van. Eléggé tud plusz stresszhelyzetet előidézni, ha a máséra kell vigyáznod, miközben a vezetésre sem tudsz odafigyelni. Nem vagy teljesen lehetetlen, láttam már rosszabbat is. Az egy év az meg nullával egyenlő.

2015. nov. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy eléggé féltem a kocsit. Az említett esetek (koccanás, tükör) egyáltalán nem látszanak rajta. A tükröt még elmondtam neki, ez kb. fél éve volt, azóta ahányszor beállok a garázsba, mindig mondja, hogy majd biztos megint nekimegyek. Pont jót tesz az önbizalmamnak.
2015. nov. 18. 10:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Hááát. Nekem nagyon nem ment vezetésen, a vizsgám se tudom, hogy sikerült.

Én is egy éve vezetek és összehasonlíthatatlanul jobban megy most egy év után.

Figyelmetlen nem vagyok, parkolás egyes formái még okoznak gondot, de akkor még jobban figyelek és akkor megy, van tolatóradar az autón és az sokat segít.

Szerintem te elég veszélyes vagy a leírásod alapján. Talán kéne pár órát venned egy jó oktatótól, ő biztosan fogja látni, hogy mi a gond, miért nem megy annyira.

Nekem a leírásból az jön le, hogy a figyelmetlenségből fakadnak a gondjaid.

Nekem ez úgy megy, hogy eleinte mindig minden helyzetben "hallottam" magamban, hogy ilyenkor az oktatóm mit szokott mondani, mire kell figyelni. Sokszor mondtam is magamban :) Aztán egy idő után automatikussá vált. Meg előre kell gondolkodni, hogy milyen helyzetben mi történhet.

Pl. zebránál nem fordulhat olyan elő, hogy nekimész egy kocsinak, mert eleve tudnod kell, hogy megállhat előtted, vagy neked kell megállni, már nézned kéne az út szélét, hogy van-e ott gyalogos.

Ha ezek nem mennek, akkor tényleg inkább hagyd abba.

2015. nov. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja, és szerintem is egy kisebb autó kéne neked. Tolatóradarral! De az sem árt, ha elején is van! Ezek nagyon sokat tudnak segíteni.
2015. nov. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kisebb autóval, tolató radarral és nagyobb önbizalommal, a gyakorlat teszi ! nem szabad parázni
2015. nov. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Aggodalomra semmi ok, gyakorlat teszi a mestert. Lényeg hogy ne félj a vezetéstől és ne érezd kényszernek. Ha mégis így van, főleg az utóbbi akkor tényleg nem kell erőltetni.
2015. nov. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Beviz Elek ***** válasza:
77%

Figyelmetlenség, tapasztalathiány, és beszariság. Ennyivel van csak a gond.


Vegyél egy olcsó romhalmazt amit nem sajnálsz.

Parkoláshoz az elejét, hátulját a kaputokra ráállással megtanulod. Amikor megmoccan a kapu, na akkor értél hozzá. Se a kocsinak, se a kapunak nem lesz baja, cserébe viszont centire megtanulod az elejét, hátulját. Az oldala egyértelmű. Nézed a tükröt és látod mielőtt 2 tárgy összeérne, ezen nincs mit magyarázni.

A közlekedés egyszerű. Ne magad elé bámulj, hanem járjon a szemed, szkenneld a környezetet. Messziről meglátod a zebra tábláját, onnan rápillantasz a zebra 2 oldalára és környékére. Látod hogy megy arra gyalogos és valószínűleg meg kell állni, vagy nem. Ilyenkor a lehetőségekre már előre készülhetsz.

Nézed az út menti dolgokat (busz a buszöbölben, kamion az út szélén, bokor, részeg biciklis, labdázó kisgyerekek, stb). Tudnod kell, hogy honnan futhat ki valaki, mik történhetnek, erre készülhetsz. Ezeket mind figyeled és valószínűleg nem ér váratlan meglepetés.

Az előzésnél csak biztosra menj. Tudd hogy mit bír a verdád, nézd a többi közlekedőt, idővel megtanulod hogy mi fér be és mihez kell visszaváltani. Ehhez tapasztalat kell, nincs mit tenni. Vezess.

Sokat segít, ha játszol autós szimulátorral, azért sokat segít felmérni a helyzetet. Parkoláshoz tudom ajánlani az ingyenes 3D parkolós játékokat. Nem teljesen élethű, de az autó viselkedésének az alapja megtanulható.

Rohadt jó volt régen az a békás játék, ahol autók között/fákon/aligátorokon kellett ugrálni és úgy jutottál át a folyó/út túloldalára. A közlekedés ugyanez, sok sáv, különböző sebességű autók, neked pedig ki kell számolni hogy előreláthatólag mikor melyik hol lesz. Annyi a különbség hogy az autók lassítanak, gyorsítanak, kanyarodnak, a grafika állati és sokkal élethűbb az egész. Na meg nem felső nézetes hanem... rpg vagy mi a neve ennek?

2015. nov. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Arra én is gondoltam, hogy egy kisebb kocsival biztos jobban menne, a sajátot nem is félteném annyira, így sok teher lemenne rólam, úgy talán a vezetés is jobban menne.
2015. nov. 18. 11:58
 10/11 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag kezdő vagy és a nagy autó is rátesz egy nagy lapáttal. Nem meglepő, hogy bénázol. A párom 3 évig elég bénán parkolt, mindig látványosan ferdén és nehezen, pedig pici yarisunk van, de ritkán vezet. Nagynénémnél garázsajtó van, széles, de a tükör azért elkapta a szélét és behajlott :) Már a jogsi se ment könnyen autóra, miközben motorral semmi gondja :) Van, aki tehetségesebb és bátrabb, van, akinek több idő kell. De mindenki belejön, akinek nincs valami nagy fizikai vagy mentális betegsége, ami megakadályozza ebben... Légy óvatos, ne vezess hosszan pihenés nélkül, ha nem megy (nyilván kifáradsz, ha stresszelsz, lázasan figyelsz, aggódsz), de bele fogsz jönni...

Kezdő motorosként én is csináltam helyzeteket, néha sajnáltam azokat, akik arra közlekedtek, mint én. Bár jobbára óvatos voltam, láttam én sokkal durvábbakat, mint amikre én voltam képes. Hülye nem voltam, bunkó sem, csak béna kezdő. Van ilyen, elmúlik.

2015. nov. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!