Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autó ajándékozás esetén a...

Autó ajándékozás esetén a biztosítást, hogy tudom átíratni a saját nevemre?

Figyelt kérdés

A bátyámtól megkaptam az autóját mert ő másikat vett. Nem szeretném a saját nevemre íratni de ilyen esetekben megoldható,hogy a biztosítás az én nevemen legyen? Ha igen mi a teendő és hova kell ezzel az üggyel kapcsolatban mennem?


Köszönöm előre is válaszotokat!


2015. nov. 24. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Úgy megoldható, ha a bátyád marad a tulajdonos, s te csak üzembentartó leszel, de mivel ő vett magának másik autót, nem hiszem, hogy a régit is a nevén akarja tartani.

Vagy adásvételit, vagy üzembentartóit kell írnotok, első lépés az, hogy eldöntitek, melyik legyen.

2015. nov. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy az 1-es írja....olyan nincs hogy ő marad a tulaj,de te kötsz rá,a te nevedre biztosítást!
2015. nov. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azt mondta maradhat a nevén az autó de üzembentartóival kell akkor megoldanom.


És ezt az üzembentartóit is az okmányirodában csinálják meg? És utána lehet a biztosítást megkötni rá? Illetve a régi biztosítás ami van az ő nevén azt fel kell bontani vagy elévül ha másikat kötök a saját nevemre?

2015. nov. 26. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!