Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A szülők miért szerelik a...

A szülők miért szerelik a gyerekülést a biciklin az ő ülésük mögé?

Figyelt kérdés
90 százalékuk ezt csinálja. Miért kell a gyereknek az anyja/apja farát bámulnia? Sokkal jobb lenne, ha elöl lenne a gyerekülés. A szülő látná a gyereket, hogy nincs-e valami baja; a gyerek meg látna mindenfélét.
2008. szept. 13. 19:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%

Jó ötlet, régen voltak olyan gyerekülések amit előre lehetett fölszerelni. Talán elől nagyobb a balesetveszély.

A mostani nagy üléseket fölszerelnéd előre nem tudnál felszállni a bicajra, és elől a többletsúlyal nehezebb egyensúlyozni mint hátul.

2008. szept. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
arra nem is gondoltam, hogy milyen nehéz a gyerek. A baleset sztem meg hátul nagyobb, mert ott nem látja a szülő. Előről és hátulról is bele lehet menni, csak ha már előről környékezi meg egy autó azt esetleg ki tudja kerülni, ha látja.
2008. szept. 13. 20:10
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Most is létezik előre szerelhető gyerekülés, nekem is olyan van. Én is direkt azért vettem ilyet, hogy lássam a gyereket. Szóval létezik, de sajnos ritka és a hátránya még, hogy kisebb súlyig van hitelesítve, így az én fiam is lassan kinövi :(
2008. szept. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%

Próbáltál már elöl egy 10 kilós gyerekkel kormányozni? Nem egyszerű. Egyébként mi úgy közlekedünk, hogy elöl ül egy 12 kilós, hátul egy 16 kilós apróság. Fogalmam sincs, hogy tehetném mind a kettőt.


Egyébként régebben gondolkoztunk egy biciklivel vontatható kétszemélyes gyerekutánfutón ( [link] - ilyenen), de az árán kívül visszatarott az is, hogy ebből sem látnak ki jobban, nem is sokkal biztonságosabb, ráadásul egy csomó port, benzingőzt benyelnek. Mifelénk még az sem ritka hogy szabadon hagyott kutyák megkergetik a bicikliseket, nahát akkor meg tényleg nem szeretném, ha ott lent ülnének.


Na most jól elkanyarodtam a témától, de a lényeg még mindig, hogy a legtöbb esetben a hátsó ülés a legkényelmesebb és legbiztonságosabb.

Mikor még csak egy gyerekem volt, őt elöl vittem.

2008. szept. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
100%
Valóban nehezebb kormányozni ha "orrnehéz" a bicaj. És ami fontos, nehezebb vészhelyzetben megállítani. Képzeld el mi történik, ha mész lefelé a lejtőn, eleve jobban begyorsulsz, mert a 10 kg-os csemete elöl ül. Aztán hirtelen fékezned kell... Szóval félő, hogy borultok.. De persze az valóban előny, hogy úgy ha elől van látod őt. De szerintem is veszélyesebb kicsit.
2008. szept. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

A kerékpár kreszből:

Kerékpár pótülésén a 18. életévét betöltött vezető egy, tíz éven aluli gyermeket szállíthat. Egyébként kerékpáron személyt szállítani nem szabad.

*A kerékpárral történő személyszállítás esetén a szállított gyermeket úgy kell elhelyezni a pótülésen, hogy a vezetőt ne akadályozza a vezetésben, és korlátozott látási viszonyok esetén ne takarja el a kerékpár lámpáit.*


Ebből következik, hogy előre nem is igazán lehet szerelni, mert a kormányzát valamilyen szinten mindíg akadályozná.

2008. szept. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
baccus, akkor kettőt vinni sem szabályos?
2008. szept. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
64%
Én azért tettem hátra az ülést mert az én biciklimre nem lehetett előre felszerelni,és nem azért hogy a faromat bámulja.Mit gondólsz mit tud az a gyerek hátúl csinálni felgyújtsa magát vagy hátbaszúrja azt aki viszi?Ahhól két gyerek van ott az egyiket csak hátúl kell vinni nem?Na erre mit lépsz?
2008. szept. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%

"baccus, akkor kettőt vinni sem szabályos?"


Nem bizony!

2008. szept. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
100%

Jaj de jó kérdés..nekem kicsi még a lurkó, hátul mindenféle rosszaságot művelt és még csak 1 éves nulla veszélyérzete van, és nem is érti hogy "Kisfiam, kapaszkodjál!!!" Szóval nekünk csak az előre szerelhető jött be, méghozzá a vázra van szerelve, kicsit szét nyitott lábbal kell tekerni ugyan, de maximálisan megéri, ha hátul ült végigparáztuk az utat. Nekünk is az a gond, hogy elég nagy a korához képest, és nemsoká kinövi de addig is mi vagyunk az utak ördögei :) pláne hogy nincs jogsim, apa ritkán van itthon és igy több helyre eljutunk.

Szóval a lényeg, hogy szerintem kor függő a dolog.

2008. szept. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!