Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit csináltok, hogy biciklin...

Mit csináltok, hogy biciklin a gatyátok szárát ne kenje össze olajjal a lánc és az első fogaskerék?

Figyelt kérdés

Állandóan fekete az olajtól a jobb oldali nadrágszáram belső oldala. Ma direkt szűkebb gatyát húztam, de akkor is hozzáért és olyan lett egy kicsit.

Mit lehet ez ellen tenni? (Azon kívül persze, hogy gumicsizmában bringázok.)


2010. máj. 19. 12:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ruhacsipesz :) a bokád külső részénél összefogod a nacit csipesszel rögzíted és tiszta marad a belső része.
2010. máj. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt ki fogom próbálni. :)
2010. máj. 19. 12:24
 3/13 anonim ***** válasza:
Felhajtom a hosszú nadrágot, vagy eleve rövidben megyek, alá meg hosszú bicajosnadrágot veszek. De amúgy simán beletűrheted zoknidba is a nadrágszárat, vagy egy nagyobb befőttes gumival összefoghatod.
2010. máj. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Lehet kapni pár 100 Ft-ért biciklis boltban erre a célra kifejlesztett műanyag fogaskerék védő korongot.
2010. máj. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ne motorolajjal, meg ilyesmikkel olajozd a láncot amit csak úgy rácsepegtetsz. Hanem kapható láncolajozó spray, vagy kontaktspray. Ezeket használva kevésbé fröcsög szanaszét az kenőanyag, meg ha hozzáérsz akkor se leszel annyira olajos.


Ez persze nem egy tuti megoldás, ez csak azért írtam, mert jobb ilyenekkel olajozni a láncot.

2010. máj. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia, bringa boltban lehet kapni fényvisszaverő nadrágszár leszorítót, pár száz forint, praktikus. Az én bringámon van láncvédő, de ezt nem minden bringára lehet felszerelni, érdemes lenne utánaérdeklődni.
2010. máj. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én Bermuda gatyában szoktam biciklizni. :-)
2010. máj. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Szerintem ruhaanyagos szalaggal is körbekötheted, masnira, hogy könnyebb legyen kibontani.
2010. máj. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Ha nem titokzokni van rajtam akkor én fel szoktam húzni a zoknit és beletűrni a nadrágot. Ritka idiótán néz ki amíg biciklizem, de max. a zokni lesz olajos amire aztán úgyis visszahúzom a nadrágot ha megérkeztem:)
2010. máj. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
0%
Nagyon egyszerű: nem kell annyira megolajozni a láncot, ill. a megfelelő olajat kell használni.
2010. máj. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!