Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megkülönböztető jelzéssel nem...

Megkülönböztető jelzéssel nem gond, ha az ember bemegy egy ilyen útra, igaz?

Figyelt kérdés

Egyszerűen sehogy se lehetett bejutni, és az egsz várost meg kellett volna kerülni a terelőúton.

Én azt mondanám, hogy nem gond, hiszen erre való a kékfény, csak azért merült fel a kérdés, mert el kellett bontani ehhez azt a terelőtáblát ... de hát már csak nem ütközik ez is valamibe (utána visszatéve).

Esetleg közlekedési szakértő mit mond?


[link]



2015. nov. 28. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ember, aki felróná nektek, hogy életmentés érdekében arrébb raktátok azt a táblát.
2015. nov. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
oké persze, csak ugye a kisvárosi sheriffek tudod milyenek ...
2015. nov. 28. 14:38
 3/6 A kérdező kommentje:
volt már példa h hónapokig ment a veszekedés mert meg akarták büntetni a rohammentő sofőrjét amiért túllépte a városban a 60-at, és aztán az összes okos szőkenő összedugta fejecskéjét az osztályon, mire külön valami fejes megkérdezése után kitalálták, hogy tényleg túllépheti ... szal katasztrófális tapasztalatok vannak bőven
2015. nov. 28. 14:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Elég kevés KRESZ-szabály van, ami alól nincs felmentése a megkülönböztető jelzéseit egyidejűleg használó járműveknek. Más kérdés, hogy közúti jelzést megváltoztathat-e önhatalmúlag a mentős - viszont tényleg őszintén remélem, hogy ebbe nem akar majd belekötni senki. Ezzel együtt megérheti visszarakni az eredeti helyére a táblát rögtön a behajtás után, hogy ne legyen baleset az építési területre való véletlen behajtásból. Ugyan ez plusz 20 másodperc legalább, de mégiscsak nagyobb időveszteség, ha egy másik egységnek kell később kimennie egy újabb balesethez.
2015. nov. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

igen, hát én még úgy tanultam, hogy összesen 2 kivétel van: a rendőri jelzések és a vasúti piros

(persze aztán a gyakorlatban mindkettő igen relatívan értelmezett és alkalmazott, de elviekben így tudom a dolgot)

2015. nov. 28. 19:24
 6/6 A kérdező kommentje:

EGYÉBKÉNT #4- még annyi, hogy igen a KRESZ szerint így gondolkodunk, csak aztán ne tudd meg, mennyi egyébbelső szabályzat van, ami olyan megkötéseket tesz, h az embernek égnek áll a haja sokszor.

csak pl:

1, ugye mikor jött ez a kék-piros keveréke fény, akkor nem sokkal utána kitalálták az okosok, hogy csakis jobb oldalon lehet piros, ellenben amelyiknek mégis a bal oldalra kerül, az a parancsnoki kocsi, azaz netán tömeges vonuláskor az a vezér. gyakorlatban ez csak akkor necces, ha netán két MKJ-t használó autó találkozik, akkor lehet gondolkodni, kinek is van elsőbbsége

2, aztán X szervnél azt is bevezették, hogy tekintet nélkül a sürgősségre és minden egyébre, a max sebesség autópályán is csak 160 km/h lehet, hiába engedne a KRESZ többet.


stb stb, aztán azon gondolkodok, ha netán valami történne, akkor ezekkel a belső szabályozásokkal egy bíróság mennyire foglalkozna ?

2015. nov. 28. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!