Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Valamiféle állami támogatás...

Valamiféle állami támogatás létezik jogosítványra?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném lerakni a B kategóriás jogosítványt, de ilyen horror árak mellett egyenlőre számomra ez képtelenség. Létezik valami állami vagy civil támogatás az országban?

2015. dec. 10. 11:43
 1/6 anonim válasza:
0%
Nincs,csak ha rendészeti suliba jársz.
2015. dec. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Én egy budapesti 8 osztályos gimnáziumba jártam, ott nekem kifizettek minden, teljesen ingyen csináltam meg a jogosítványt - több mint 20 másik emberrel együtt. A tanulmányi átlaghoz kötötték hogy kinek fizetik ki és kinek nem.


Szóval az b1. válaszoló valótlanságot ír.

2015. dec. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Néhány iskola - elsősorban rendészetik - valóban támogatja. De bizonyára tudnál róla, ha ez játszana esetedben.

Egyébként meg valószínűleg úgy van vele az állambácsi, hogy aki már a jogsit sem tudja kifizetni, az várhatóan autót sem tud fenntartani, ergo elél jogosítvány nélkül is.

2015. dec. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

suliban diákkedvezmények vannak, talán az elméleti tanfolyamot támogatják, a többit kell neked fizetni, de ahogy már írták, nyilván nem jársz már suliba, mert akkor

tudnál róla.

ezen felül valóban vannak olyan szakok, ahol az egészet fizeti a suli, például évfolyamtársam, aki mezőgazdasági technikusi okj-t végzett, náluk támogatták a b kategória megszerzését(igazából a traktoros jogosítvány miatt, de konkrétan lehetett választani a B-t is, hisz abban úgyis benne van a T kategória is, kiskapu...:D)


de szerintem az autósiskolák többségénél részletfizetés is kérhető...mondjuk nem valami nagylelkű, 3-4 részletre bontják esetleg, és azt is csak a tanfolyamok esetében, nyilván mert az tartozik hozzájuk, a vizsgadíjak tőlük függetlenek, így azokat egyben tudod csak fizetni.


azt amúgy én sem értem, hogyha jogsira nincs pénz, akkor bármilyen járművet hogy tartanál fenn?

2015. dec. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért kell lepontozni?
2015. dec. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
0%

Alapból miért létezne? Ahogy írták, egyes oktatási intézmények támogathatják, de ez inkább kivétel.

Mint ahogyan az egyéb oktatások költségeit is sok esetben a tanulónak kell állnia, így ebben az esetben is. Úgy látszik, az úrvezetői végzettség nem államilag támogatott képesítés...

Ahogyan nem tudok állami támogatást világkörüli útra, űrturizmusra, egyéb luxusra sem. Esetleg kereshetsz támogatókat, ha meg tudod győzni őkeT...

2015. dec. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!