Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionosként vihetek magammal...

Kamionosként vihetek magammal havert 1-1 útra?

Figyelt kérdés

Sokat látom, hogy 2 en ülnek egy kamionban, gondolom részben azért mert 4kezeznek vagy betanítás van, de csomó videó van a neten ahol kis suhancok (20-28 között) videózzák ahogy a haverjuk éppen vezet.


Én is kamionozni fogok, már csak az E jogsi van hátra, de én tökre örülnék pl ha eljönne egy barát 1-1 útra, persze nem ökörködni, csak hogy mégis legyen valaki akivel lehessen beszélni...


Kint Londonban amikor éltem akkor megkérdeztem egy teherautóst (ismertem, jófej volt), hogy nem-e mehetnék vele 1 napra, érdekelne hogy hogy csinálja és mit, de azt mondta hogy nem, a biztosítás miatt, mert a cége csak őt biztosította.


Ez itthon is így lenne? Mert pl sokan meg a feleségüket viszik el egy egy útra, akkor egy barátot miért ne?



2015. dec. 10. 20:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Munkaadótól függ, általában saját felelősségedre vihetsz magaddal utast, szoktak is vinni, de ebből rendszert csinálni nem lehet.

Az utas részéről is kell a rugalmasság, mert megtörténhet, hogy egy 5 napos út kéthetes túrává nyúlik.

2015. dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Valójában nem ülhet melletted senki, csak a cég alkalmazottja. Ha megállít a hatóság (itthon), feljelenhetik és fel is jelentik a céget fekete munka miatt. Akkor pedig lőttek az állásodnak!
2015. dec. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

hogy lenne már fekete munkás, ha sosem vezette? :D Mellesleg ott a tachográf ha annyira nem hinnének nekem, azon látszik hogy csak 1 sofőr vezet állandóan


De a cégnek ez amúgy nem mindegy? Úgy értem ha saját felelősségére van ott, én meg minden elvégzek amit kérnek és rendesen dolgozok?

2015. dec. 10. 21:26
 4/13 anonim ***** válasza:
Feljelentik a céget, hogy feketén alkalmaz rakodómunkást.
2015. dec. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja, ez a cégnek több 100e Ft-os bírságba szokott kerülni.
2015. dec. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Tilos, mert fekete munkának minősül stb... Én 2 éve a barátnőmet vittem Francia országba mert én akkor 10 naponta jártam arra kamionnal. A barátnőm az ott élő unokanővéréhez ment 2 hétre nyaralni de hogy spóroljon az utazási költségeken engem kért meg hogy vigyem el Párizsba ahol én akkor alapból 2 éjszakát töltöttem mert ilyen munkám volt akkor. Én a főnököm kérdeztem meg hogy lehet-e róla szó. Ő mondta hogy lehet csak akkor alkalmi munkára be kell jelentenie hogy ha ellenőrzés van ne legyen belőle probléma hogy feketén dolgozik stb... Akkor be is lett jelentve de az erre irányuló költségeket nekünk kellett állni. Még így is olcsóbb volt, de macerás is.
2015. dec. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

csak úgy, minden nélkül, nem. le kell papírozni. még az is kevés, ha a főnök szóban engedélyezi..sőt.

az más kérdés(de átérzem) hogy még jogsid sincs, és már ezen jár az eszed..


le sem merrem írni a buktatókat, mekkora gondod támadhat egy nem várt esemény miatt..még akkor is, ha a haver végigaludta az utat, nem látott, nem hallott semmit...


egyébként a feleség az más szitu, de akkor van királyság, ha neki is megvan a full jogsija..esetleg D nem..


most inkább az E-re gyúrj...

(ha megkérdeznél egy közlekedési ügyvédet, bizony meglepő dolgokat mondana, miért nem javasolja)

2015. dec. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én egyszer a benzinkúton láttam egy kamionost aki a fiával (legalábbis egy kisgyerekkel) volt a kamionban. Lehet hogy nyári szünet volt és vitte magával hogy ne unatkozzon.
2015. dec. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
És azt hogy bizonyítják, hogy feketemunkás?
2015. dec. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyébként én is ismerek valakit, aki nyáron a fiát elvitte kamionozni.
2015. dec. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!