Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Régi (pár éves) téligumi...

Régi (pár éves) téligumi használható nyáriként ha már kissé meg van keményedve?

Figyelt kérdés
Használtan került hozzám. Téliként már nem tenném fel de még nyáriként elmenne 2-3 szezont. Érezni az anyagán hogy nem olyan puha mint egy igazi télinek az anyaga. Egyébként van külön-külön télim nyárim ha jönnének a "játék a saját és mások életével..." válaszok. :)

2015. dec. 18. 20:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Legfeljebb megnő a fogyasztás.
2015. dec. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én téli Continental garnitúrám is az utolsó telét futja, jövő nyárra fent marad aztán októbertől veszek új téli garnitúrát. Meg majd kell egy nyári is utána.
2015. dec. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én az idei nyarat lenyomtam újszerű, fiatal téligumival. Nem is vettem észre az autó viselkedésén, hogy nem nyári van rajta, pedig nem kis teljesítményű autó. Fékút sem lett hosszabb, mint sokan azt mondták.
2015. dec. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%

Nekem most nyáron téli volt fent és pár ezer km alatt kopott pár mm -t.

Jó tudom nem kell keresztbe rakni minden sarkon :)


Téli nyári közt nincs annyi eltérés ami "tudásban és reakcióban".

Télen új télivel is ésszel, mert azzal is lehet kocc.


Öregebb v. kopottabb gumit hátra kell rakni, mert elől kormányzol és fékezéskor is elől kell több tapadás, nagyon öreg gumit ha nyári, ha téli alá kel fujni, kevesebbet nyomj bele, hogy tudjon melegedni és akkor még tapad valahogy.

2015. dec. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

3 éve téli gumi van télen-nyáron a kocsimon. Több, mint 40 ezer kilométert hajtottam bele és még mindig 4mm a minta. Ez marad most télre, aztán nyárra. Következő ősszel meg jön az új téli.


Marhaság, hogy egy nyár alatt elkopik, meg sokat fogyaszt vele az autó. Tedd fel nyugodtan.

2015. dec. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

40ezer és még 4mm minta?????

Mi az valami román gumi? Meg milyen kocsin?(Tömegét és nyomatékát szabad tudnom? Gondolom nem sokszáz Nm és nem sok tonna)

2015. dec. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Fulda Kristall Montero 2

Punto 2 80LE 114Nm 1000kg

2015. dec. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

köszi, ment a zöldkéz.

Gondolom nem is forgatod padlóig 1-2ben :)

2015. dec. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Beviz Elek ***** válasza:

Mielőtt leszeditej egymás fejét, ne felejtsétek el tisztázni hogy ki milyen stílusban vezet.


Számomra fontos kanyarokban a tapadás, a téli gumi nyúlna a melegben, ezért szükséges a nyári gumi.

2015. dec. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igaz amit mondasz, nyáron 50 fokos aszfalton bizony tud meglepit okozni. Én kicsit több levegőt rakok bele olyan 2,4 Bar körül van és úgy érezhetően könnyebb vezetni.
2015. dec. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!