Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elköltöztem és az új helyen...

Elköltöztem és az új helyen fizetős a parkolás, de ha ideiglenesen bejelentkezem akkor elfogadják?

Figyelt kérdés
mi a menete, hogyan tudnám a parkolást megoldani az utcán? nem szeretnék otthonról kijelentkezni, új papírokat csináltatni. ezért gondoltam az ideiglenes lakcímváltoztatásra. Hol tudom ezt megtenni?

2015. dec. 19. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Az önkormányzatnál igényelj parkolási engedélyt.
2015. dec. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Debrecent passzolom, de Budapesten csak állandó lakcímre adnak engedélyt.
2015. dec. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen a helyi önkormányzatnál (annak ügyfélszolgálatánál) tudod megérdeklődni, hogy milyen a szabályozás. Ha interneten megtalálhatóak a rendeleteik, akkor ott is elolvashatod a parkolási rendeletet.


Általános, hogy csak állandó lakcím esetén adnak kedvezményt. Éppen azért, hogy a trükközők lehetőségét elvegyék; hiszen a parkolási díj elkerülése érdekében akár nagyon sokan is létesíthetnének ott tartózkodási helyet. (Tartózkodási hely van, az ideiglenes lakcím megnevezés megszűnt; ha esetleg az adott helyen élni tudsz vele, ilyet kell intézned. Öt évig érvényes, ha nincs meghosszabbítva, megszűnik az érvényessége.)


Az önkormányzatok figyelnek erre, vannak tapasztalataik. Ilyen bejelentkezések történtek, például, gyermekintézményekbe, iskolába való felvétel miatt; ezért, általában, ott is az állandó lakcím számít. Ha nem egyedülálló a szülő, akkor még azt sem fogadják el, ha csak az egyik szülőnek van ott állandó lakcíme.


Kicsi az esélyed, hogy nem ügyelnek erre a parkolási rendeletekben.

2015. dec. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Szóval állandó lakcímet kellene megváltoztatni. Azt is az önkormányzatnál tudom, ugye?
2015. dec. 20. 22:12
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Új lakcímre (állandó, csak egy lehet) a lakóhely szerint illetékes jegyzőnél, illetve a lakóhely szerint illetékes járási hivatalnál tudsz átjelentkezni.


A tudnivalókat az ügyintézéstől a fogalmakig itt elolvashatod: [link]


Ha Járási Hivatalnál kívánod intézni, akkor kattints a kék színű „járási hivatalnál”-ra.

Beírhatod a településnevet, vagy térképen kiválaszthatod; utóbbi esetben két lépésben.

(Kiderül, hogy adott helyeken Kormányhivatalban, vagy Kormányablakban is intézhető.)

A választottra kattintva nagyon sok információ jelenik meg: elérhetőség, ügyfélfogadás stb. A többségnél még az ünnepek körüli eltérő ügyfélfogadást is közlik.

2015. dec. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek.
2015. dec. 21. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!