Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Horvát "c" nemzetközi hajós...

Postrike kérdése:

Horvát "c" nemzetközi hajós jogosítvány vagy RYA képzési igazolvány?

Figyelt kérdés

Üdv!


Néhány honlapon azt találtam, hogy az első elvileg nemzetközlieg elfogadott, de valahogy kamu gyanús a dolog (Elvileg egy tagállam nem állíthat ki a egy másik számára nemzetközi hajós jogsit, csak ha a másik államtól arra engedélyt nem kapott...)

Tudom, hogy elvileg az MJA-nál (Magyar Jacht Akadémiánál) lehet olyan képzést végezni, ami alapján az NKH illetékes főosztálya Nemzetközi Igazolványt (ICC) állít ki. A gond az, hogy ők kb. egy képzést indítanak egy évben minden kategóriából, ahogy néztem, ami nekem sajnos pont nem jó. Az angol rendszerű RYA (amely több országban is rendelkezik képzési központtal és nemzetközlieg is eilsmert elvileg állíthat ki képzési igazolvány, de nem nemzetközit. A kérdésem az lenne, hogy mi van akkor, ha kérnek ilyet, de nincs csak igazolás?

Vagy akkor a horvát "C" tényleg "elfogadott".


Előre is köszönöm!



#tengeri hajós jogsi #horvát c #RYA
2015. dec. 21. 07:45
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!