Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha én a menetirány szerinti...

Ha én a menetirány szerinti jobb oldalon közlekedek, és menetirány szerinti bal oldalon rendőri igazoltatás folyik, de a rendőr észrevesz valamit az autón ami nem megfelelő akkor megbüntethetnek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Haladtam A főúton,(bent a városban)a szembejövő sávot igazoltatták,nekem meg a belső visszapillantóm nincs fenn (elengedte a ragasztás, és leesett)

Ahogy közeledtem feléjük szerintem kiszúrták, mert nagyon néztek.


Lehettek akkora f@.s.z.o.k hogy a rendszámot leírták és az alpján majd küldenek egy csekket ?

Vagy ilyenkor csak azt a forgalmi sávot tudják büntetni amelyikben éppen igazoltatnak ?


2015. dec. 25. 07:21
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Nehogymár ők legyenek a f**zok a te visszapillantód miatt :P Amúgy ha büntetni akartak volna utánad mennek.
2015. dec. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Ha nem állítottak meg mégis hogy/mire fel küldenének ki neked utólag csekket?!

Egyébként meg kizártnak tartom,hogy az út másik oldalán lévő rendőr azért nézett volna téged annyira mert kiszúrta hogy nincs fenn a belső visszapillantód!

2015. dec. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem írom le, ki volt e szituban a fallosz, de annyit azért segítek, hogy nem a közlekedés biztonságát vigyázó rendőrök. Maradjunk annyiban, hogy sok ész kell a középső visszapillantó nélkül elindulni.


De hogy a kérdésre is válaszoljak: a belső visszapillantó hiányát aligha állapíthatták meg megállítás nélkül hitelt érdemlő módon. Szóval ne parázz rá. Ám kérlek, még ma ragaszd vissza, mert életet menthet!

2015. dec. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem fognak büntetni, de javaslom hogy mielőbb oldd meg a problémádat mert ha téged félreállítanak ellenőrzésre és kiszúrják hogy nincs meg szólhatnak érte. Persze ilyenkor mondd azt hogy pár perce esett le valamiért tedd az anyós ülésre a tükröt hogy lássák hogy megvan és tényleg most esett le és akkor nem csinálnak ügyet belőle, de ha nagyon kötekedőst fogsz ki úgy is megbüntet. Javaslom takarítsd le a ragasztó maradványokat a tükörröl és a szélvédőről ahonnan leesett szerezz egy két oldalas erős ragasztót és ragaszd vissza tartsd ott pár másodpercig jó szorosan és utána már nem volna szabad hogy bajod legyen vele. Előtte javaslom takarítsd át a felületet alkohollal hogy teljesen tiszta legyen mert akkor jobb lesz a tapadása.
2015. dec. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%

jaj neeee... senkit nem érdekel, hogy van-e belső tökröd...csak a helyszínelő rendőrt...akkor majd magyarázkodhatsz. egyébként ezzel nem foglalkoznak...de ha megállít, és feleslegesen megszólalsz, akkor esetleg rákérdez..

de felejtsd már el ezt a bírságot..

2015. dec. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek gratulálok - köztük a kérdezőnek is - aki csak a betanult kérdéssorok segítségével csúszott át a vizsgán!

:(


A belső visszapillantó tükör nem kötelező tartozék személyautó esetében, csak egy lehetőség!


Idéznék a 6/1990 KöHÉM rendeletből:

"78§

(2) Minden gépjárművet, mezőgazdasági vontatót és lassú járművet – kivéve a nem

zárt vezetőfülkéjű lassú járművet és mezőgazdasági vontatót – fel kell szerelni legalább

két visszapillantó tükörrel. Az egyik visszapillantó tükröt a jármű külső részén a

bal oldalon, a másikat a jármű külső részén a jobb oldalon kell, illetőleg – ha a jármű

kialakítása, vagy a raktérben elhelyezhető rakomány a hátralátást nem akadályozza –

a jármű belsejében lehet elhelyezni."


Tekintve, hogy kb. 20-25 éve már minden autón van jobb oldali tükör is, még akkor se bírságolhatnak ha megállítanak és észreveszik a belső tükör hiányát! No persze ha a jobb tükröd a helyén van...


Ha nagyon néztek, annak más oka volt. Lehet, hogy a lassításod és az ijedt arcod tűnt fel.

:D

2015. dec. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
*6*-osnál a pont.
2015. dec. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

tudom most nagyon gyökér idióta leszek mindenki szemében, de már kétszer leesett és mind a kétszer eltelt kb félév míg vissza ragasztottam,

nem azért mert lusta voltam, hanem mert egyszerűen nem volt rá szükségem, csak max tolatásnál de akkor meg ott volt a két szélső tükör plusz hátra néztem.


szerintem baromira nem életveszélyes anélkül közlekedni.

csak egy plusz jó a tájékozódásban, semmi több. szerintem...


most akkor mindenki életveszélyesen közlekedik aki nem lát hátra ?


egy ilyenből pl alapból nem látsz ki


[link]


de ebből se nagyon


[link]


ilyenekből pedig egy csomó futkozik az utakon akkor mindegyik életveszélyes ?


szerintem ez nem olyan dolog minta nem lenne fékem, vagy tök részegen vezetnék.


de persze ettől függetlenül visszaragasztom a tükröt.


köszönöm a válaszokat


Boldog karácsonyt,sziasztok !


:)

2015. dec. 25. 13:02
 9/9 anonim ***** válasza:
A helyzet, hogy nem is kötelező a belső tükör. Innentől tárgytalan a kérdés.
2015. dec. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!