Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Máshol is úgy tanítják hogy a...

Máshol is úgy tanítják hogy a körforgalomban kettesben fölengedett pedálokkal kell menni?

Figyelt kérdés
2015. dec. 30. 21:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azért a gázt szokás nyomni :D
2015. dec. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekem is ezt mondta apám, de az oktató egyből leordított ahogy adtam egy kismgázt :(
2015. dec. 30. 21:45
 3/12 Beviz Elek ***** válasza:
Mióta kell 2-esben? És ha nagy a körforgalom?
2015. dec. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2015. dec. 30. 21:50
 5/12 A.C.A.B ***** válasza:
100%
Ez több dologtól függ :) Az oktató persze, hogy azt mondja, hogy viszonylag lassan menj, mert az a dolga, hogy biztonságosan tanítson vezetni. Apukád pedig azért mondja, hogy adjál gázt, mert a valóságban úgysem vezet senki gáz nélkül 2-esben körforgalomban (legalábbis kevesen). De az, hogy hányasba kapcsolj is függ attól pl. hogy mekkora a körforgalom, milyen sűrű a forgalom benne. Én tudok olyan körforgalmat mondani, ahol 3-asban, akár nagy gázzal is teljesen biztonságosan lehet haladni, mert olyan nagy és nincs szinte egyáltalán forgalom sem. De tudok olyant is, ahol a kettes is majdnem, hogy sok. Ezt nem lehet így megtanulni, hogy minden körforgalomban ugyanúgy kell haladni. HELYZETTŐL FÜGG HOL HOGYAN! :)
2015. dec. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A.C.A.B ***** válasza:
41%
Ja és még annyit, hogy ha még csak az elején vagy a vezetésnek, ne nagyon adj gázt, sőt még friss jogosítvánnyal sem. Először szerezz tapasztalatot (és ne csak 2-3 hetet, minimum 2-3 hónapot vagy többet) mielőtt komolyabban kezdenél vezetni.
2015. dec. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 szántóvető ***** válasza:
100%
én baromságnak tartom,így akkor is lelassulsz ha egyébként lehetne haladni.akár dugót is csinálhat pár autó ha erős a forgalom.
2015. dec. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Beviz Elek ***** válasza:
A linkelt körforgalom 3-as és kb 40/h
2015. dec. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hűha, elég baj ha így rögzül majd beléd, hogy "minden körforgalomban 2-essel, felengedett kuplunggal, 1 miliméterre benyomott gázpedállal"

Jó az igaz, hogy a legtöbb körforgalmat 2-essel vesszük, és mindenképp felengedett kuplunggal, ez tényleg fontos. De gáz nélkül? Pl az 1.2-es benzines szinte csak kúszik 2-esben gáz nélkül...

Ja és minden kanyarban kell adni egy kis gázt, főleg a kanyar közepétől, hogy "húzzon" ki az autó a kanyarból. Tehát tényleg nem értem az oktatód. De csinálj mindent úgy ahogy mondja ő, aztán ha meglesz a jogsid, majd úgy csináld, ahogy kell :D

2015. dec. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kettes stimmel, de a jobb pedál lent van, és az autó kilinccsel előre halad a kihajtóig...

Ne felejts el jobbra indexelni a kihajtás előtt, de a füsttől úgysem fog látszani.

2015. dec. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!