Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Üdv. Segítséget szeretnék...

Gábor19935 kérdése:

Üdv. Segítséget szeretnék kérni. Vásároltam egy autot. Elmentem, hogy átirassam a nevemre. De az okmányirodában közölték, hogy nem lehet átírni. Mivel a kocsi üzembentartójára rá terheltek egy gyerektartás tartozást?

Figyelt kérdés
Lehetséges ez, hogy üzembentartó végett nem lehet eladni az autót? Mit tehetek jogilag ez végett? Hisz ki gondolna auto vásárlásnál arra, hogy az üzembentartó tartozasa miatt lefoglalják az autot ,de nem .viszont eladásra nem kerülhet?
2016. jan. 19. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Az üzembentartónak semmi köze a kocsihoz. Az ő tartozását nem tehetik rá.


De láttam már cifrát. Járj utána, és vetesd le a jogtalan foglalást. Ha kell a kocsi. Vagy vásároltasd vissza az eladóval.

(én a NAV-val küzdöttem hasonló miatt, valamival több, mint 1 hónap volt, mire átírattam).

2016. jan. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kizártnak tartom,hogy az üzemben tartó miatt nem lehet átíratni egy autót!ő csak üzembentartó,nem tulajdonos,tehát az autó nem a tulajdona,nem az övé,így kizártnak tartom hogy bármit is ráterhelhetnek!Az üzemben tartónak jogilag semmi köze az autóhoz,csak annyi hogy a számlák meg a gyorshajtásos csekk hozzá mennek,de ennyi!Attól függetlenül pl eladni sem tudja a tulajdonos beleegyezése nélkül!
2016. jan. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez fura, mert üzembentartó, aki fenntartja az autót. Üzembentartónak és tulajnak egyeznie kell, hogy ráterhelhessék. Vagy félretájákoztattak és tulajt akartak mondani, ebben a szituban az eladó nem tájékoztatott téged. Vagy megint fantazmagórikus a magyar ügyintézés.

Először azt nézd meg az adásvételin, hogy a tulaj és üzembentartó egy azon személy e. mert ha igen, akkor meg is van a bibi. Ha nem, akkor kezdődnek a gondok.


Sok sikert és kitartást.

2016. jan. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Azért tudnak csodákat művelni a bürokráciában.


Vettem egy autót, ami az előző tulajnál 1 évig volt. Kereskedőtől vettem, így volt egy plusz kör. Az okmányirodában mondták, hogy nem írják át, mert foglalás van rajta. De nem a tulajé (nálam volt a törzskönyv, forgalmi, minden), hanem az előző tulajé.

SZóval a NAV foglalás már az előző adás vétel után került rá. A srác, akié volt eőttem, nem is tudott az egészről semmit.

Küldözgettek az okmányirodák meg a NAVosok mindenfelé, mindenki a másikra mutogatott, mire sikerült találni egy illetékest, aki leveszi a foglalást, amit rá se tehettek volna, hisz már nem az volt a kocsi tulaja, aki tartozott a NAV-nak.


SZóval azért írom, lehet, nálad is valami ilyen van, hogy az üzembentartó sara rákerülhetett a kocsira.

Mert jogilag lehetetlen.

2016. jan. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!